Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 april 2011
Klubbad för
KEDJA/HÄNGE, råkristaller, ametist, ärtlänk i silver, längd 45 cm, totalvikt 43,8 g.
RING, 18K vitguld, 10 briljanter ca 0,33 ctv, ca W-TCr/SI(1 Light Brown) 1 skadad, stl 17,25+ mm, vikt 5,9 g.
RING, 14K vitguld, 5 smargader, små skador, 12 diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI, stl 18 mm, vikt 2,6 g.
RING, ÖRHÄNGEN, 14K guld, diverse ädla färgstenar, 1 saknas, 13 skadade, stl 15,75 mm, skruv, vikt 14,9 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, modell Girotondo, design för Alessi 1998, stift, ej snurrebussar.
COLLIER, silver, glassten (nagg), längd 46 cm, vikt 31,2 g, Ekström och Blom, Falköping 1944.