Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 april 2011
Klubbad för
RING, 14K guld, smaragdslipad akvamarin, nagg och slitna fasettkanter, stl 17,25 mm, vikt 5 g.
ARMBAND, RING, HÄNGE/KEDJA, silver, design Karl Laine, Finland 1970-tal., 2 etuier, svensk kontrollstämpel.
3 ST BÄGARE, silver, en med bucklor, H 7,5, 5,8 , 4,8 cm, graverad dekor, ryska 1984 och 1895.
HÄNGE, 18K vitguld, fjäril, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, vikt 2,3 g.