321 - 340 av 404
1...161718...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 april 2011

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,12 ct, vikt 2,6 g.

900 kr

Utrop: 950 kr

HÄNGE, tenn, kedja, Jörgen Jensen, Danmark, nr 81.

Utrop: 250 kr

BROSCH, silver, vikt 8,9 g, Sverige.

150 kr

Utrop: 175 kr

SKED, silver, längd 21,8 cm, stämplad Sverige 1779, vikt 46,4 g.

Utrop: 500 kr

ARMRING, sterlingsilver, grön kalcedon, öppningsbar, mått 5 x 6,5 cm vikt 18,1 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, silver, paste, längd 40 cm, vikt 19,5 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

RING, 14K guld, smaragdslipad akvamarin, nagg och slitna fasettkanter, stl 17,25 mm, vikt 5 g.

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, RING, HÄNGE/KEDJA, silver, design Karl Laine, Finland 1970-tal., 2 etuier, svensk kontrollstämpel.

700 kr

Utrop: 800 kr

SERVETTRINGAR, 2 st, silver, Carlson K o E, Göteborg, år 1946, vikt 26,8 g.

Utrop: 275 kr

BOKMÄRKE, sterling silver, design Elon Arenhill, hjärta, 1989, vikt 12,3 g, etui.

Utrop: 600 kr

3 ST BÄGARE, silver, en med bucklor, H 7,5, 5,8 , 4,8 cm, graverad dekor, ryska 1984 och 1895.

Utrop: 1 200 kr

2 ST SALTKAR, silver med blått glas, skedar av ben, Gewe Malmö 1953.

600 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,24 ctv, stift, vikt 2,1 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

FINGERBORG, 18K guld, ametist, Göteborg 1962, vikt 6,4 g.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, fjäril, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, vikt 2,3 g.

Utrop: 950 kr

RING, 18K guld, rökkvarts, slitna fasettkanter, stl 15,25 mm, vikt 3,7 g, Alton 1976.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER/ÖRHÄNGEN, kvartskulor och blommor, längd 42 cm, silverkrokar.

Utrop: 750 kr

COLLIER, ametrinkulor, rosa/grön kvartsm vitmetallås med magnet, längd 58 cm.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, silver, träs på örat, vikt 26,3 g, Hans Hansen, Danmark.

700 kr

Utrop: 350 kr

MATSILVER, 11 st teskedar, silver, längd 11 cm, vikt 134,2, Cesons, Göteborg 1960-tal.

Utrop: 1 500 kr