201 - 220 av 404
1...101112...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 april 2011

Klubbad för

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,57 ct, ovalslipad, förseglad, IGI-cert 1L126000.

700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 18K guld, vit opal 8 x 6 mm, vikt 1,1 g.

Utrop: 575 kr

ARMRING, silver, graverat mönster 5,2 x 6,1 cm, vikt 14,6 g, säkerhetskedja, England.

350 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,10 ct totalt, ca W/SI, stift, vikt 1,0 g.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

ARMRING, 18K guld, 2 ametister, vikt 8,1 g, GD&C, Malmö 1959, något skev.

Utrop: 2 300 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, Ceson Guldvaru, Göteborg 1955, vikt 1,3 g, etui.

Utrop: 475 kr

12 MOCCASKEDAR, silver, modell Chippendale, etui.

800 kr

Utrop: 900 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, vit sten, längd 42 cm, Finland.

200 kr

Utrop: 200 kr

ARMBAND, silver, längd 19 cm, bredd 2,5 cm, Stockholm 1948.

600 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, silver, x-länk, längd 20,8 cm, bredd 1,1 cm, vikt 27 g.

Utrop: 300 kr

BROSCH, tenn, Kalevala.

Utrop: 300 kr

BROSCH, gulmetall, granater.

450 kr

Utrop: 475 kr

KEDJA/HÄNGE, gulmetall/förgyllt silver i kedjan, granater.

650 kr

Utrop: 475 kr

BROSCH, förgyllt silver, Sverige 1876.

450 kr

Utrop: 300 kr

BÄGARE, silver, invändig förgyllning, höjd 4,7 cm, Silversmedjan Trosa 1978, vikt 67,6 g.

Utrop: 750 kr

BÄGARE, silver, invändig förgyllning, höjd 4,5 cm, Silversmedjan Trosa 1978, vikt 70,5 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 17,5 och 17,3 cm, Thore Eldh, K&E Carlsson 1966, fyllda, en står instabilt, slitage, två bucklor.

Utrop: 950 kr

ARMBAND, gulmetall, Dyberg Kern, berlocker, reglerbar längd, påse.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, silver, Thomas Sabo, 7 charms, reglerbar längd, vikt 28,2 g.

900 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, vitmetall, berlocker, reglerbar längd, påse.

300 kr

Utrop: 350 kr