1201 - 1220 av 1 240
1...606162 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 1 februari 2011

Klubbad för

Armband, Bismarck 19cm 18K 8,4g

Utrop: 2 100 kr

Örhängen, ett par med stenar och skruvstopp 18K 2,8g

600 kr

Utrop: 700 kr

Ring, med stenar Ø18 1/4 18K 5,9g

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Brosch, Hänge med pärlor L: 4cm 18K 5,9g

Utrop: 1 500 kr

Collier, med stenar och pärla 42,5cm 8,0g

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

Parti guld, defekt 18K 11,6g

Utrop: 2 900 kr

Armband, Pansar 19cm med 9 Berlocker 18K 13,1g

Utrop: 3 400 kr

Hänge, med liten diamant 18K 0,2g

75 kr

Utrop: 75 kr

Halskedja, Pansar doserad 42,5cm 18K 7,8g

Utrop: 2 000 kr

Damur, Certina 18K i boett och länk 16,5cm, något bucklig, med monogram EA manuell bruttovikt: 20,6g

2 700 kr

Utrop: 3 200 kr

Porslin, Vaser Bing & Gröndal Måsen, H=13,5cm samt H=21cm (1:a o 2:a sort)

550 kr

Utrop: 750 kr

Matsilver, 6 Gafflar, 6 Skedar modell Rosenholm silver

2 300 kr

Utrop: 700 kr

Kaffeskedar, 8 st, okänd modell silver ca 12cm

300 kr

Utrop: 300 kr

Halskedja, Kejsarlänk 52,5cm i silver 131,3g

600 kr

Utrop: 500 kr

Armband, Kejsarlänk 23cm i silver 57,3g

550 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstakar, 2st i silver Höjd: 20cm, något buckliga

1 600 kr

Utrop: 2 100 kr

Brosch, Sterlingsilver Häst nr 2, storlek 5x5cm, signerad Wiwen Nilsson, stämplad AN Lund 1955

20 000 kr

Utrop: 26 000 kr

Bronsfigurin, Liten flicka stämplad ceb,H= 13,5cm inklusive sockel, 1 Ljusstake Hallon Orrefors

500 kr

Utrop: 450 kr

Skedar, 12st Moccaskedar L: 9cm

275 kr

Utrop: 150 kr

Silver, Sockertång L: 7cm modell: Rosen

150 kr

Utrop: 100 kr