21 - 40 av 129
123...7 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 mars 2011

Klubbad för

Klocktillbehör Tag Heuer

GUMMIBAND, till Tag Heuer Monaco LS, bredd 22/18 mm, viklås i stål.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

FICKUR, 56 mm, signerad "Th´s Whitt", London, silver, spindelgång, skadad urtavla, defekt, ytterboett, 62 mm, vitmetall, skadad, ca 1800, kedja i gulmetall, nyckel.

1 200 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, herrur, 27 x 27 (35) mm, Cal 620, Serie nr. 21736217, Boett nr. 111.024, herrur, 27 x 27 (35) mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1964, metallänk ej original.

550 kr

Utrop: 600 kr

VIKING, Sport, Cal 677, Boett nr. 9212, herrur, 33 mm, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955.

Utrop: 250 kr

Klockor Nilax

NILAX, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 31370, silver, skadad urtavla, ankargång, går ej, ca 1930.

250 kr

Utrop: 300 kr

CERTINA, hängur, 35 mm, Cal 17-25, Boett nr. 1705 135 6755827, doublé, manuell, plexiglas, ca 1975, kedja i gulmetall.

425 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, 18K guld, längd 252 mm, vikt 15,1 gram.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

FICKUR, 2 mormorsur, 2 fickur, skadade, defekta, Viking, Wanderer, mm.

300 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Chopard

L.U.C. fickur, 52 mm, Boett nr. 1231, doublé, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1950.

350 kr

Utrop: 350 kr

PIERRE BALMAIN, kronograf, herrur, 33 x 44 (53) mm, Ref nr. 5841, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2006.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex Jubileelänk herrur, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruvar.

Utrop: 1 400 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex damur, Datejust, vit pärlemor med vita romerska siffror i vitt guld.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 35 mm, Cal 3600, Serie nr. 1003397, Ref nr. 288/3, stål, automatisk, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1957.

650 kr

Utrop: 600 kr

MORMORSUR, 30,5 mm, Boett nr. 53959, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, boett signerad AH, ca 1910.

900 kr

Utrop: 950 kr

MORMORSUR, 30 mm, Boett nr. 31467, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

900 kr

Utrop: 950 kr

HERRUR, 3 st. defekta, Certina, Blue Ribbon, doublé, automatisk, Sperina, doublé, automatisk,Tärnan, stål, manuell.

275 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Serie nr. 6638233, Boett nr. 7450699, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1927, läderpåse.

900 kr

Utrop: 800 kr

ZENITH, fickur, 54,5 mm, Boett nr. 2999995, Serie nr. 2169079, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

1 200 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Eterna

ETERNA, fickur, 48 mm, Boett nr. 2287148, Serie nr. 2272745, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1910.

550 kr

Utrop: 450 kr

VASA, herrur, 38 mm, Boett nr. 530, doublé, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

375 kr

Utrop: 250 kr