761 - 780 av 1 336
1...383940...67 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 18 januari 2011

Klubbad för

Ringar, 3st 18K graverade 17,6g

Utrop: 4 300 kr

Halscollier, 21K skadad 70,5g

17 400 kr

Utrop: 20 500 kr

Örhängen, ett par Armring 21K skadat 60,2g

14 800 kr

Utrop: 17 600 kr

Berlock, 18K 1,9g

Utrop: 550 kr

Ringar, 4st 18K skadade/graverade 8g

Utrop: 2 000 kr

Berlock, 14K med stenar 2,9g

Utrop: 550 kr

Örhängen, ett par med stenar Hänge med sten lägst 18K 9,3g

Utrop: 3 000 kr

Ring, lägst 18K med sten, ställbar skena 4,1g

Utrop: 1 200 kr

Örhängen, ett par ringar lägst 18K 0,9g

250 kr

Utrop: 300 kr

Armband, Bismarck, 18K slitage 18,5cm 9,1g

Utrop: 2 200 kr

Armband, 18K integrerade Pantrar med vita stenar (två saknas) 19,5g 21,7g

Utrop: 5 300 kr

Ringar, två släta graverade 23K Ø 16 3/4, 17 1/4. 8,4g,

Utrop: 2 500 kr

Ring, 18K i vitguld med pärla och diamanter 2xca 0,02ct åttkantslipade,Ø 18 1/4. 3,2g

Utrop: 1 100 kr

Ring, 18K skev skena med 3 små åttkantslipade diamanter 2,0g

450 kr

Utrop: 500 kr

Ring, 14K med sliten sten Ø 14 3/4 3,9g

Utrop: 750 kr

Set, Collier 41cm och ett par Örhängen med vita stenar 18K 32,4g

Armband, 18K med vita stenar , skadat, lagat, ca 19cm 9,0g

Halskedja, Kejsar 18K (ihåligt) smärre skador 34,2g

Utrop: 8 300 kr

Collier, 18K tvåfärgat med integrerade pantrar med vita stenar 44cm 36,2g

Utrop: 8 700 kr

Brosch, vitguld 18K med 6 små diamanter åttkantslipade 10,5g

Utrop: 2 900 kr