241 - 260 av 269
1...121314 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 februari 2011

Klubbad för

Klocktillbehör Övriga klockor

LÄNK, till herrur, silver, bredd 18 mm, längd 162 mm, vikt 50,7 gram.

300 kr

Utrop: 250 kr

TISSOT, herrur, 35,5 mm, Cal 28 5R-621, Serie nr. 4093813, Boett nr. 67012-2, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1959.

425 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Siduna

SIDUNA, Prima, Ref nr. 3846.41, fickur, 51 mm, silver (Boliden), ankargång, skadad urtavla, ca 1925.

450 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 23 mm, Ref nr. 6000L, Serie nr. 083-920, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1995.

Utrop: 800 kr

Klockor Emporio Armani

EMPORIO ARMANI, Ref nr. AR-3110, damur, 16 x 26 mm, doublé, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, längd 162 mm, ca 2005.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

CERTINA, Argonaut 220, Cal 25-661, Ref nr. 5301.220, Boett nr. 7479169, herrur, 33 x 31,5 (39) mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1968, metallänk ej original.

475 kr

Utrop: 325 kr

CERTINA, New Art, Cal 25-661, Ref nr. 5305.199, Boett nr. 7745624, herrur, 31 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1970.

100 kr

Utrop: 25 kr

Klocktillbehör Certina

BOX, till Cerina damur, 130 x 82 x 37 mm, ca 1970.

100 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot herrur, 117 x 95 x 58 mm, ca 1975.

150 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBIT, till ROLEX Oysterlänk Yacht-Master damur, stål/guld, bredd 12,5 mm, inklusive skruv.

Utrop: 575 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Othello, Ref nr. 120, herrur, 25 x 29 mm, doublé, quartz, mineralglas (skadat), integrerat läderband, ca 1990.

550 kr

Utrop: 600 kr

TISSOT, PR 50 Titanium, Ref nr. T34.7.181.32, Boett nr. TKO-BB-29675, damur, 28 mm, titan, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. J436.650-TKO-S, ca 2005.

Utrop: 600 kr

CERTINA, DS, Ref nr. 250.7132.42, Boett nr. TKS-BB-12592, damur, 27,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 49073, ca 2000.

225 kr

Utrop: 225 kr

OMEGA, damur, 16 x 17,5 (24) mm, Cal 483, Serie nr. 21348847, Ref nr. MD 511.078, Boett nr. 511.078, doublé (20 micron), mauell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1964.

Utrop: 350 kr

Klockor Gucci

GUCCI, herrur, 32 mm, Ref nr. 9200 M, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum (defekt), skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, längd 170 mm, ca 1990.

Utrop: 600 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega herrur, 104 x 104 x 58 mm, ca 1970.

400 kr

Utrop: 400 kr

D.D.NEVEREN, London, fickur, 49 mm, silber, spindelgång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ytterboett, 56 mm, bucklor, kedja, nyckel (defekt), ca 1820.

1 300 kr

Utrop: 600 kr

ORTA, fickur, 53 mm, savonett, Boett nr. 9266880, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett signerad Elgin, ca 1930, kedja i gulmetall.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Rolex

JUBILEELÄNK, till Rolex herrur, stål, bredd 20/16 mm, defekt, Ref nr. 62510H-E/ 555, ca 1984.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

DULFI, Chronographe, "Telemetre", Cal Landeron 48, Boett nr. 34 6 237991, herrur, 38 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1945.

Utrop: 950 kr