Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 februari 2011
TISSOT, herrur, 35,5 mm, Cal 28 5R-621, Serie nr. 4093813, Boett nr. 67012-2, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1959.
Klockor Siduna
SIDUNA, Prima, Ref nr. 3846.41, fickur, 51 mm, silver (Boliden), ankargång, skadad urtavla, ca 1925.
Klockor Gucci
GUCCI, damur, 23 mm, Ref nr. 6000L, Serie nr. 083-920, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1995.
Klockor Emporio Armani
EMPORIO ARMANI, Ref nr. AR-3110, damur, 16 x 26 mm, doublé, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, längd 162 mm, ca 2005.
CERTINA, Argonaut 220, Cal 25-661, Ref nr. 5301.220, Boett nr. 7479169, herrur, 33 x 31,5 (39) mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1968, metallänk ej original.
CERTINA, New Art, Cal 25-661, Ref nr. 5305.199, Boett nr. 7745624, herrur, 31 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1970.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till ROLEX Oysterlänk Yacht-Master damur, stål/guld, bredd 12,5 mm, inklusive skruv.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, Othello, Ref nr. 120, herrur, 25 x 29 mm, doublé, quartz, mineralglas (skadat), integrerat läderband, ca 1990.
TISSOT, PR 50 Titanium, Ref nr. T34.7.181.32, Boett nr. TKO-BB-29675, damur, 28 mm, titan, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. J436.650-TKO-S, ca 2005.
CERTINA, DS, Ref nr. 250.7132.42, Boett nr. TKS-BB-12592, damur, 27,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 49073, ca 2000.
OMEGA, damur, 16 x 17,5 (24) mm, Cal 483, Serie nr. 21348847, Ref nr. MD 511.078, Boett nr. 511.078, doublé (20 micron), mauell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1964.
Klockor Gucci
GUCCI, herrur, 32 mm, Ref nr. 9200 M, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum (defekt), skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, längd 170 mm, ca 1990.
D.D.NEVEREN, London, fickur, 49 mm, silber, spindelgång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ytterboett, 56 mm, bucklor, kedja, nyckel (defekt), ca 1820.
ORTA, fickur, 53 mm, savonett, Boett nr. 9266880, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett signerad Elgin, ca 1930, kedja i gulmetall.
Klocktillbehör Rolex
JUBILEELÄNK, till Rolex herrur, stål, bredd 20/16 mm, defekt, Ref nr. 62510H-E/ 555, ca 1984.