181 - 188 av 188
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 21 maj 2011

Klubbad för

FICKUR, 52 mm, savonett, minutrepeter, kronograf, Boett nr. 44526, 18K guld, ankargång, skadad urtavla (8/10), innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1910, chatelaine i ripsband/18K guld.

19 200 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, herrur, 34 mm, Cal 224OB-218, Ref nr. 4795, Boett nr. OR 116, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, ca 1992.

17 600 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Traveller, Time Zone-Alarm Automatic, Cal 2291, Serie nr. AN 556, Ref nr. 49400.0.11.115, Boett nr. 4940, herrur, 38 mm, stål, automatisk safirglas, datum, alarm, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne, ca 2000, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, "Presidence", Cal 2201-060B, Serie nr. AN 1021, Ref nr. 80300.0.11.665, Boett nr. 8030, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, kolfiberurtavla, läderband, originalspänne, cert, december 2000, box, ytterkartong.

8 000 kr

Utrop: 8 900 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Princess Oysterdate, Lady-Sub (200m=660ft), Ref nr. 96090, Serie nr. B564145, Cal ETA 2671, Boett nr. 96090, damur, 26 mm, stål, automatisk, mineralglas (skadat), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 7834B-R10/604, tillverkad ca 1993, cert, september 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 5 900 kr

TAG HEUER, 6000 Platinum (200 METERS), Chronometer, Cal ETA 2892 A2, Verk nr. 93853, Serie nr. 37/99, Ref nr. WH517.FC5008, herrur, 39 mm, platina, automatisk, safirglas, datum, integrerat läderband, viklås i platina, Ref nr. FC 5008, tillverkad ca 1996, cert, mars 2001, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 37/99).

30 000 kr

Utrop: 33 000 kr

ROLEX, OP, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179459, Serie nr. K569131, Cal 2235, Verk nr. A 1081112, Boett nr. 2329, damur, 26 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (pavé, emalj), briljanter på boett/glasring (tot 192 st. ca TW/VVS, ca 2,09 ctv), Oyster Karatlänk (tot 687 st. ca TW/VVS, ca 4,40 ctv), viklås, Ref nr. 74139-DT11, ca 2002, box, ytterkartong.

Utrop: 300 000 kr

PÄRLCOLLIER, svagt doserad, 2 - 5 mm odlade pärlor, längd 57 cm, lås i 14K guld och silver med 6 rosenslipade diamanter, säkerhetskedja.