121 - 140 av 296
1...678...15 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 januari 2011

Klubbad för

OMEGA, Constellation ´95, Cal 1456, Serie nr. 55352762, PIC nr. 1272.70.00, Ref nr. DB 795.1201, Boett nr. 795.1201, damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6552/864, ca 1996.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, St. Moritz, Ref nr. 8024, damur, 24 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

Utrop: 6 900 kr

FICKUR, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 9108338/132, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1920.

5 300 kr

Utrop: 3 800 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 138398, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, löst glas, bucklor, gravyr, monogram, ca 1924.

5 300 kr

Utrop: 3 800 kr

CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 3 66001 / 42260, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1990, box.

Utrop: 3 900 kr

FICKUR, "Karl Olsons Eftr. Karlstad", 47 mm, Boett nr. 168792, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1918.

2 200 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 38638557, Ref nr. BD 132.9051, Boett nr. 1181/1329051-1, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, gravyr, defekt, läderband, originalspänne (doublé), ca 1974, box.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

FICKUR, 57 mm, savonett, Boett nr. 1786945, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, bucklor, ca 1915.

4 200 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, damur, 19 mm, Cal 620, Serie nr. 22836709, Ref nr. BA 511.0002, Boett nr. 511002, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

LONGINES, herrur, 33 mm, Cal 27,0, Serie nr. 10306040, Ref nr. 4858, Boett nr. 4858.11, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1957.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

MORMORSUR, 35,5 mm, Boett nr. 201370, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 9109317/1137, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1915, läderpåse.

3 600 kr

Utrop: 3 500 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 30 T2 SC PC, Serie nr. 10087970, Ref nr. CK 2425, Boett nr. 2400-1/2425, stål, manuell, plexiglas, sekundvisare saknas, skadad urtavla, defekt, ca 1944.

2 400 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, Elegance, Cal ETA 2892 A2, Ref nr. EP, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. E07, cert, november 2004, etui.

Utrop: 5 400 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 19 LB, Serie nr. 6326766, Boett nr. 6499474, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1923.

3 900 kr

Utrop: 2 900 kr

VIKING, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 1520144, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, glasring saknas, glas saknas, bucklor, ca 1920.

3 600 kr

Utrop: 3 200 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 183490/60, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1930.

3 900 kr

Utrop: 3 700 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, 14K guld, Boett nr. 138208, ankargång, skadad urtavla, ca 1930.

Utrop: 3 900 kr

TISSOT, 1853, herrur, 33,5 mm, Boett nr. H 674.330, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 2009, box.

2 800 kr

Utrop: 2 800 kr

LONGINES, Conquest, V.H.P, Titanium, Cal 174.2, Verk nr. 57833918, Ref nr. 4981-3/174, Boett nr. 22092448, herrur, 34 mm, bicolour (titan/doublé), quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1993.

Utrop: 2 900 kr