21 - 40 av 293
123...15 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 januari 2011

Klubbad för

ARMRING, silver, handarbete, Sverige.

Utrop: 225 kr

RING, silver, design Theresia, Mema 1979.

475 kr

Utrop: 225 kr

KEDJA, silver, pansarlänk, längd ca 56 cm, vikt 366 g.

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE, silver, bergskristall, längd ca 9,5 cm, 1972, vikt 18,3 g.

425 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, silver, syntetisk spinell, stämplad Esm, 1970, öppningsbar, vikt 64 g.

475 kr

Utrop: 475 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, 2 kvartsstenar, längd 42 cm, vikt 21,7 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, silver, längd 19,5 cm, vikt 31,8 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

BROSCH, silver, blomma, guldsmedsaktiebolaget, 1950, vikt 15,9 g.

425 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, ametrinkulor och grön/ rosa kvarts, vitmetallås med magnet, längd 58.

COLLIER/ÖRHÄNGEN, agater och stenar, blommor och kulor, längd 68 cm, lås i gulmetall, magnet, doublékrokar.

Utrop: 475 kr

COLLIER/ÖRHÄNGEN, grön kvarts, trumlade kulor, längd 40 cm, doublékrokar, vitmetallås.

Utrop: 500 kr

COLLIER/ÖRHÄNGEN, kvartskulor och blommor, längd 42 cm, silverkrokar.

Utrop: 800 kr

SOCKERSTRÖARE, silver, längd 21 cm, gravyr, vikt 72,6 g.

Utrop: 700 kr

ARMBAND/BROSCH, förgyllt silver, ametister, längd 18,5 cm.

900 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, Cross, 14K förgyllning, kulspets, etui.

250 kr

Utrop: 200 kr

Smycken Nål

SAS-MÄRKE, 18K guld, emalj, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, vikt 1,7 g.

Utrop: 750 kr

RING, silver, stämplad PE, 1966, stl 16,75 mm, vikt 8,0 g.

225 kr

Utrop: 150 kr

SMYCKESET, collier/örhängen/ring, doublé, granater, längd 40 cm, stl 17 mm, bucklig, skruv.

600 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, LAPPONIA, 14K guld, hjärta, vikt 1,9 g.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, silver, blå topas, Stockholm, vikt 7,1 g.

475 kr

Utrop: 125 kr