1421 - 1440 av 1 641
1...717273...83 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 december 2010

Klubbad för

Ring, med diamanter 1x ca 0,07ct 10x ca 0,01ct Ø17 3/4 18K 4,3g

Utrop: 1 400 kr

Figurin, Hummel Little sweeper, Flicka som sopar, H=12cm , Sista utgåvan 2006

400 kr

Utrop: 350 kr

Figurin, Hummel Flicka med hjärta, begränsad upplaga 1222/7500, L=13,5cm

400 kr

Utrop: 600 kr

Ring, vitguld med diamanter 4x ca 0,045ct 6x ca 0,01ct Ø17 18K 4,6g

Utrop: 1 500 kr

Ring, vitguld med diamanter 1x ca 0,03ct 2x ca 0,02ct Ø17 1/2 14K 9,9g

Utrop: 1 900 kr

Armband, flerfärgat 19,5cm 14K 17,5g

Utrop: 3 300 kr

Vas, Konstglas blå med inneslutna luftbubblor, H= 33,5cm, obetydliga små repor

375 kr

Utrop: 800 kr

Collier, flerfärgat 42cm 14K 22,4g

Utrop: 4 200 kr

Armband, tvåfärgat defekt lås 14K 5,8g

Utrop: 1 100 kr

Halskedja, 45cm 21K 14,9g

Utrop: 4 200 kr

Figurin, Bing & Gröndal spelande pojke med flöjt, mdl 1897, H=29,5cm, lagad

225 kr

Utrop: 350 kr

Vas, Open minds Ulrika H Vallien / LZ, Kosta Boda , 2041068? , H=24,5cm

950 kr

Utrop: 950 kr

Parti guld, defekt graverat med diamanter1x ca 0,03ct 1x ca 0,02ct 18K 24,5g

Utrop: 6 000 kr

Skålar, 4st skålar varav 2 signerade Orrefors

75 kr

Utrop: 450 kr

Skålar, 2 st okänd tillverkning

Utrop: 100 kr

Figurin, Hummel Pojke med kanin, H=12cm

350 kr

Utrop: 350 kr

Vaser, 1 vas Orrefors 404 6-311, H=17cm, 1 Vas Smålandshyttan H=15cm

300 kr

Utrop: 275 kr

Parti guld, skeva med diamanter 1x ca 0,02ct 8x ca 0,005ct 18K 17,9g

Utrop: 4 300 kr

Ring, med stenar defekt skev 14K 2,3g

Utrop: 400 kr

Armband, med berlocker defekt 18K 3,2g

Utrop: 750 kr