Hänge, med stenar 14K 4,2g
Utrop: 750 kr
Ring, med sten 14K Ø16 3/4 3,8g
Utrop: 700 kr
Ring, med sten, defekt, skev skena, 14K Ø16 1/2 1,1g
Utrop: 200 kr
Klackring, med svart sten, defekt skev skena 18K Ø15 1/4 7,3g
Utrop: 1 600 kr
Skedar, 6 Kaffeskedar modell Rosen i silver 98mm
Utrop: 50 kr
Smörgåsspade, i silver 237mm
Skedar, 6 Kaffeskedar i silver 99mm
Skedar, 12 Kaffeskedar modell Svenska Floran i silver 99mm-103mm
Gafflar, 2 Serveringsgafflar i silver 112mm-116mm
Skedar, 2 Serveringsskedar i silver 121mm-132mm
12 Gafflar, modell Svensk Floran i silver 132mm-136mm
Halskedja, Pansar 18K 60cm 4,6g
Utrop: 1 100 kr
Hänge, myntliknade föremål, ram 14K mynt 20K 6,5g
Utrop: 1 400 kr
2 Ringar, defekta, gravyr, stenar 18K 7,1g
Ring, med rosa sten, signerad Stigbert, Ø 17 1/2 18K 6,2g
Utrop: 1 700 kr
Ring, med stenar Ø 17 1/2 14K 5,2g
Utrop: 900 kr
Ring, med stenar Ø 19 1/2 14K 7,9g
Herrur, Citizen Eco-Drive i titanium, repor, kronograf, datum, ser nr 080086 18cm
Utrop: 350 kr
Ring, med röd sten 18K Ø 15 3/4 2,7g
Ring, med blå sten, defekt sten skadad, 18K Ø 16 1/4 2,8g
Utrop: 650 kr
Tisdag 12 okt 2010