261 - 270 av 270
1...121314 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 november 2010

Klubbad för

ARMRING, silver, välvd, diameter 6 cm, vikt 54 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

DOSA, silver, 2 kvinnor och en man, invändigt förgylld, importsämpel, visst slitage, vikt 57,5 g.

800 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, syntetiska spineller, längd ca 41 cm, vikt 23,7 g, Alton.

750 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, silver, importstämplar, längd ca 34 cm, vikt 82,2 g.

Utrop: 600 kr

HÄNGE, silver, bergkristall, längd 9,5 cm, vikt 32,0 g, Svedboms 1972.

900 kr

Utrop: 350 kr

RING, odlad pärla,18K, vikt 3,3 g stl. 183/4 mm

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 18K, vikt 4.1 g camé

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, silver, vikt 19.2 g Tonnby Ullared 1979

Utrop: 700 kr

RING, silver, vkt 14,0 g Maud Hedström 1966

600 kr

Utrop: 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 2 par silver, 1 par tenn, 2 par oäkta metall

450 kr

Utrop: 500 kr