Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 oktober 2010
Klubbad för
RING, 18K guld, odlad pärla, 10 briljanter 0,18 ctv enligt gravyr, stl 17,25 mm, vikt 2,5 g.
RING, 18K vitguld, fasetterad akvamarin, 2 briljanter ca 0,12 ctv, en diamant skadad, stl 17,25 mm, vikt 4 g.
12 MOCCASKEDAR, silver, modell Vasa, längd 111 mm, design Jacob Ängman, GAB 1930-tal.
BROSCH, 18K vitguld, sötvattenspärla, 2 briljanter ca 0,06 ctv, små nagg, vikt 3,4 g.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, 4-7 mm, lås i silver, längd 46 cm, säkerhetskedja.
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, 7 diamanter ca 0,08 ctv, längd 40,5 cm, vikt 4,6 g.