201 - 220 av 287
1...101112...15 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 oktober 2010

Klubbad för

BROSCH, silver, längd 6 cm, Alton 1958.

250 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, silver.

800 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld, odlad pärla, 10 briljanter 0,18 ctv enligt gravyr, stl 17,25 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6 mm, lås i silver, längd 43 cm.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, fasetterad akvamarin, 2 briljanter ca 0,12 ctv, en diamant skadad, stl 17,25 mm, vikt 4 g.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

EN SKED, silver, förgylld, grön och röd emalj, längd 14,5 cm.

Utrop: 225 kr

12 MOCCASKEDAR, silver, modell Vasa, längd 111 mm, design Jacob Ängman, GAB 1930-tal.

Utrop: 900 kr

12 MOCCASKEDAR, silver, längd 95 mm, GEWE, Malmö 1950- 60-tal.

Utrop: 700 kr

1 BEGRAVNINGSSKED, silver, längd 21,2 cm, vikt 62 g, Sverige 1795, gravyr.

500 kr

Utrop: 550 kr

1 BEGRAVNINGSSKED, silver, längd 21,5 cm, Sverige 1787, gravyr.

850 kr

Utrop: 550 kr

BROSCH, 18K vitguld, sötvattenspärla, 2 briljanter ca 0,06 ctv, små nagg, vikt 3,4 g.

Utrop: 1 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, 4-7 mm, lås i silver, längd 46 cm, säkerhetskedja.

Utrop: 700 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld/platina, akvamarin, odlade pärlor, diamanter, vikt 2,7 g, nålspets böjd.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, silver, rökkvarts, markasiter.

900 kr

Utrop: 275 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, 7 diamanter ca 0,08 ctv, längd 40,5 cm, vikt 4,6 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, 3,5-7,5 mm, längd 55 cm, lås i silver.

Utrop: 850 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, 3-7 mm, längd 48 cm, lås i silver.

Utrop: 650 kr

ARMBAND, silver, säkerhetskedja, svensk import.

225 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, 18k guld, 2 odlade pärlor ca 4,5 mm, längd 4 cm, svenska stämplar.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, odlad pärla, diamanter, en ej diamant, stl 18,5 mm, Sverige 1918.

Utrop: 2 000 kr