Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 september 2010
OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 40340512, Ref nr. MD 196.0079, Boett nr. 196.0079, herrur, 36 mm, doublé (20 micron), quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1977.
ZENITH, damur, 23 mm, Serie nr. 6140258, Boett nr. 961A574, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
Klockor Invar
INVAR, fickur, 50 mm, Serie nr. 292638, Boett nr. 287051, silver, ankargång, sekundvisare saknas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1920.
Klocktillbehör Verktyg
SVARV / ARBETSBÄNK, Bergeon, Dixi, urmakarsvarv, drivs med elmotor, EMI 220V, ingen funktionsgaranti, 2-delad arbetsbänk i trä med 4 lådor, 2 hurtschar med lådor, vissa skador. Skickas ej.
Klocktillbehör Tissot
UPPDRAGSBOX, till Tissot T-Race automatic (Moto GP 2008), för en klocka, plast, drivs med nätkabel, skadat visir, instruktionspapper, påse, box, ytterkartong.
Klocktillbehör Tissot
UPPDRAGSBOX, till Tissot T-Race automatic (Moto GP 2007), för en klocka, plast, drivs med batterier, instruktionspapper, påse, box, ytterkartong.
Visa varaKlocktillbehör Omega
VIKLÅS, till Omega originallänk, stål, bredd 15,5 mm, Ref nr. 1186/215, ca 1970.
Klocktillbehör Longines
URTAVLOR, 2 st. till Longines herrur med liten sekundvisare, skadade, 1940-tal.
FICKUR, 62 mm, Boett nr. 89222, vitmetall, ankargång, motiv på urtavlan (lok), skadad urtavla, motiv (lok), skadad boett, ca 1900.