81 - 100 av 209
1...456...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 september 2010

Klubbad för

RING, silver/18K guld, Rey Urban 1970-tal, stl 17 mm, vikt 14 g.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, ENGELBERT, 15 briljanter ca 0,15 ctv, ca TW-W/VS, stl 14,5 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K vitguld, 8 briljanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 12,8 g, MF, Stockholm 2006.

Utrop: 5 000 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, 18 briljanter ca 0,27 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 6 g, MF, Stockholm.

Utrop: 3 600 kr

BROSCH, silver, grön sten, vikt 20,5 g, Gussi-smycken, Malmö 1954.

325 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, svarta kulor, dobbar, passar till Ole Lynggard lås, längd 38 cm, etui.

700 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, gröna kulor, dobbar, passar till Ole Lyngaard lås, längd 38 cm, etui.

Utrop: 800 kr

COLLIER, stenkulor, dobbar, passar till Ole Lyngaard lås, längd 38 cm,skadat etui.

Utrop: 800 kr

VÄSKA, sterling silver, GEM KINGDOM JEWELRY, kedjans längd 112 cm, orginaletui, vikt 224,8 g.

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljanter 0,62 ct enligt gravyr, ca TW/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 8,5 g, Stockholm 2002.

Utrop: 8 600 kr

RING, ENGELBERT, 18K vitguld, 6 briljanter 0,12 ct enligt gravyr, ca TW/VS- SI, stl 16,25 mm, vikt 8,8 g, år 2001, orginaletui.

Utrop: 6 900 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, 9 briljanter ca 0,90 ctv, ca TW/SI, längd 37,5 cm, vikt 4,8 g.

Utrop: 8 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,49 ctv, ca TW-W/SI, stift, gummisnurrebussar.

5 600 kr

Utrop: 5 400 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 18 cm, vikt 392 g, fylld botten, Thore Eldh, Göteborg 1970, 2 små bucklor på en fot.

Utrop: 1 700 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 9 cm, vikt 387 g, Tesi, Göteborg 1966.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld/oxiderat silver, gammalslipad diamant ca 0,15 ct, längd 43 cm, design Siska Guldsmide.

Utrop: 3 600 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld, opaler, gammalslipad diamant ca 0,88 ct, ca TCape/VS, kedjan i oxiderat silver med guldlås, 52 cm., SisKa design.

Utrop: 10 000 kr

LJUSSTAKE, signerad Heinz Decker, silver (925/100), höjd 11,5 cm, vikt 116 g, Hallbergs, 1960.

Utrop: 1 700 kr

6 GLASUNDERLÄGG, signerade Wiwen Nilsson, silver (925/1000), vikt 217 g, gravyr på fem stycken, "Ö", tillverkade 1947 (d).

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr