Avslutad | Pant – Tisdag 29 juni 2010
Klubbad för
Mormorsur, 32mm 14K med 3 boetter, boettnr 330057 monogram, skadad urtavla, går ej bruttovikt 28,2g
Damur, Certina 18K, med integrerat armlänk (skador i länk) 18K 17cm, manuell bruttovikt 27,1g
Herrur Certina 18K, 33mm graverad bakboett, repigt glas,quartz ,refnr 115.9199.68 batteribyte behövs
Kristallskål, Orrefors, signerad Gunnar Cyrén höjd ca 13cm Ø20cm smärre nagg och repor
Pendyl, Väggpendyl förgylld,något skadad, med lös pendel och nyckel (ej funktionsgaranti)