Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 8 juli 2010
Klocktillbehör Eterna
LÄDERBAND, till Eterna herrur, brunt, 20 mm, krokodil, originalspänne vitmetall.
Klockor Waltham
WALTHAM, fickur, 55 mm, Serie nr. 12266002, Boett nr. 3141263, gulmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1904.
FICKUR, 50,5 mm, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, nyckel, ca 1860.
WYLER, fickur, 49 mm, Boett nr. 129, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1930.
PERFECTA, fickur, 50,5 mm, Ref nr. 2270-03, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, läderpåse, ca 1920.
BILLODES, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 265607, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1900, fickurskedja i gulmetall.
MORMORSUR, 36,5 mm, Th. E. Hellsten Upsala, silver, cylinder gång, skadad urtavla, ca 1895, fickurskedja i gulmetall..
Klockor Calvin Klein
cK, damur, 18,5 x 30,5 mm, Ref nr. K4121, stål, quartz, mineralglas (skadat), integrerad originallänk, längd 173-178 mm, ca 2000.
Klocktillbehör Verktyg
SVARV / ARBETSBÄNK, Bergeon, Dixi, urmakarsvarv, drivs med elmotor, EMI 220V, ingen funktionsgaranti, 2-delad arbetsbänk i trä med 4 lådor, 2 hurtschar med lådor, vissa skador. Skickas ej.
Klocktillbehör Verktyg
URMAKARVERKTYG, Verkhållare, filar, borstar, oljegivare, såg, skruvmejslar, mm. skickas ej.
Klocktillbehör Verktyg
URMAKARVERKTYG, filar, borstar, tänger, skruvmejslar, såg, rivare, korntänger, mm, skickas ej.
Klocktillbehör Verktyg
URMAKARVERKTYG, hammare, såg, vinkelhake, boettöppnare, korntänger, tänger, pust, borstar, skickas ej.
Klocktillbehör Verktyg
URMAKARVERKTYG, skruvstäd, gängverktyg, såg, oljor, filar, slipstickor, mm, skickas ej.
Klocktillbehör Verktyg
URMAKARVERKTYG, pressverktyg, filar, diverse reservdelar, mejsel. mm. skickas ej.