321 - 340 av 344
1...161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 mars 1998

Klubbad för

Ädelstenar Övrigt

10 LAPIS LAZULI, oinfattade, totalt 40.5 ct.

Utrop: 400 kr

ENSTENSRING, 18K guld med briljant 0.09 ct TW/VVS, stl. 16 mm.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med 2 briljanter samt 16 åttkantslipade diamanter totalt ca 0.29 ct. stl 16 mm.

Utrop: 2 400 kr

RING 18K, vitguld vikt 5.9g med 7 briljanter ca 0.34ct låg kvalitet svensk

Utrop: 3 000 kr

SKÅL SAMT SOCKERTÅNG förgyllt silver, Sovjetstämplar.

6 TESKEDAR, förgyllt silver / emalj, Sovjetstämplar.

6 TESKEDAR, silver delvis förgyllda, polska importstämplar.

Utrop: 500 kr

SERVIS. 4 delar silver, Vietnam.

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 101.2 g. L=20.5 cm

Utrop: 8 200 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 14.9 g. L=19 cm.

Utrop: 1 200 kr

LORDRING, 18K guld med cabochonslipad safir ca 1 ct samt 2 briljanter, totalt ca 0.10 ct stl 16 1/4 mm.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld med rubiner ca 0.21 ct samt briljanter ca 0.12 ct, stl 18 mm.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld med safir ca 0.45 ct samt briljanter totalt ca 0.44 ct stl 18 1/2 mm.

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K guld med smaragd ca 0.20 ct samt briljanter ca 0.06 ct, stl 16 1/4 mm.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld "vildmark", stl16 1/4 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med cabochon rubin samt åttkantslipade diamanter, stl 15 3/4 mm.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med safir ca 0.40 ct samt brilanter ca 0.03 ct stl 16 1/2 mm.

Utrop: 1 200 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, oinfattade 28.6 ct.

Utrop: 9 600 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, oinfattade, 57.4 ct.

Utrop: 18 500 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, oinfattade, 4.55 ct.

Utrop: 1 600 kr