781 - 800 av 1 486
1...394041...75 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 maj 2010

Klubbad för

Ring, 18K med diamanter fr 0,005- 0,04ct single cut, skador Ø 19, 3,9g

Utrop: 800 kr

Brosch, Örhängen ett par utan snurrebussar allt i silver 17,1g

75 kr

Utrop: 200 kr

Brosch, i silver (Norskt) 38,9g

275 kr

Utrop: 200 kr

Halskedja, förgyllt silver Pansar 42cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Parti guld, 18K skador 13,1g

Utrop: 2 700 kr

Ring, 14K skadad Meandermönstrad Ø 18 1/2 1,4g

Utrop: 250 kr

Örhängen, 4 par 18K smärre skador 2,7g

Utrop: 550 kr

Halskedja, silver 125cm 62,1g

325 kr

Utrop: 400 kr

Ring, 18K med 3 små diamanter, graverad, Ø 17 3/4, 2,7g

Utrop: 600 kr

Örhängen, 18K ett par örringar 1,4g

Utrop: 350 kr

Nål, Örhänge udda, Hänge allt med pärla 18K 1,5g

Utrop: 350 kr

Ring, 14K med blå sten (skadad) med 6 små diamanter tot ca 0,10ct single cut, Ø15 1/2, 2,5g

Utrop: 500 kr

Nål, 18K med sten 2,1g

Utrop: 450 kr

Sockerströare, i silver, skaft modell Svensk spetsig, 192mm

175 kr

Utrop: 250 kr

Halskedja, 18K flerfärgad skador 56cm 21,3g

Utrop: 4 300 kr

Ring, 18K med diamanter 13x ca0,01ct (1 saknas) Ø 16 1/2, 3,2g

Utrop: 800 kr

Ring, 18K med diamanter 10x ca0,01ct, Ø 17. 3,2g

Utrop: 1 100 kr

Ring, 18K med diamanter 5xca 0,01ct åttkantslipade, graverad, Ø 17 3,0g

Utrop: 700 kr

Knappar, ett par Manschettknappar i vitguld (Elefanter) 19,4g

Utrop: 4 500 kr

Ring, 18K tvåfärgad (borstad) Ø 22, 55,9gg

Utrop: 11 200 kr