181 - 200 av 252
1...91011...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 21 mars 1998

Klubbad för

ARMBAND, silver, x-länk

Utrop: 700 kr

ARMBAND, sterling silver, Wiwen Nilsson, L= 18.5 cm, 1973

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld samt vitguld vikt 5.0 g

600 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 odl pärlor, vikt 5.0 g

500 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, 18K guld med lapis lazuli, vikt 10.0 g

800 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE / KEDJA, 18K guld med synt. safir, vikt 8.0 g

Utrop: 800 kr

COLLIER, silver, L= 40 cm

Utrop: 500 kr

SKÅL, silver spetsoval, CM Cohr, Köpenhamn, ca 1960, L=16 cm, H=6 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

SKÅLFAT, silver, slät med räfflad kantbård, D=23 cm, H= 3cm.

Utrop: 950 kr

BÄGARE, silver, vidgande, CG Hallberg, Stockholm 1923, H=20.5 cm.

Utrop: 2 500 kr

BÄGARE /VAS, silver, K.Andersson Stockholm 1935, H=16 cm.

Utrop: 1 500 kr

GRÄDDSERVIS: KANNA, SOCKERSKÅL, silver, GEWE, Malmö, 1971.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

4 SKÅLAR silver, olika storlekar på hög fot, Stockholm, 1914-26 H= 5.5 -10 cm.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

ETUI, silver, invändigt förgylld, räfflad yta svenska stämplar 1950, 8x8x1.5 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 14K guld med aventurin kvarts sten skadad, vikt 5.0 g

Utrop: 500 kr

ARMBAND tenn med druser

Utrop: 300 kr

BRILJANTARMBAND 18K, vitguld med 7 diamanter 0.24ct 8/8 slipning

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

Kuriosa Benarbeten

ELFENBENSFIGUR samt collier i elfenben

400 kr

Utrop: 500 kr

MYNT, Paavro Nurmi, silver, ask

Utrop: 900 kr

3 MYNT, Carl Gustav (2 styck), Sveriges Riksdag, silver

250 kr

Utrop: 300 kr