201 - 220 av 308
1...101112...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 maj 2010

Klubbad för

FICKUR, 37 mm, Boett nr. 64887/32865, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1840.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

JWC, fickur, 51 mm, Cal 52, Serie nr. 206228, Boett nr. 225899, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1899.

4 600 kr

Utrop: 4 400 kr

IWC. fickur, 50 mm, Cal 52, Serie nr. 521535, Boett nr. 560749, 14K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, gravyr, bucklor, ca 1912.

3 800 kr

Utrop: 3 700 kr

J. CALAME-ROBERT, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 137835, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, bucklor, ca 1915.

2 200 kr

Utrop: 1 900 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 17816, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1935.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr

NIGA, fickur, 50 mm, Boett nr. 86845, savonett, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, gravyr, monogram, ca 1933.

5 300 kr

Utrop: 3 900 kr

IWC, fickur, 52 mm, savonett, Cal 66, Serie nr. 469651, Boett nr. 564389, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, monogram, ca 1910.

7 600 kr

Utrop: 5 500 kr

VIKING, fickur, 49,5 mm, 14K guld, Cal 526, Boett nr. 5605, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1930, kedja i gulmetall

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 410, Serie nr. 14232694, Ref nr. CK 2759, Boett nr. 2759-2 SC / 2761, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1954.

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, 14K guld, Serie nr. 7544688, Boett nr. 7608462, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, ca 1925.

4 300 kr

Utrop: 3 300 kr

IWC, fickur, 51,5 mm, Cal 52, Serie nr. 659847 H6, Boett nr. 747727, silver, ankargång, gravyr, monogram, urtavla ej signerad, ca 1891, fickurskedja i vitmetall, etui.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 21287204, Ref nr. ST 166.001, Boett nr. 166.001, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1964.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, Seamaster 600, Cal 601, Serie nr. 22337469, Ref nr. ST 135.011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 269, Serie nr. 19821522, Ref nr. ST 125.003, Boett nr. 125.003-62, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Juvenia

JUVENIA, damur, Boett nr. 795939, 18K vitguld, manuell, safirglas, briljantkrans 16 st, ca TW(G)/VVS, ca 0,50 ctv, integrerad originallänk, längd 171-175 mm, totalvikt 45,2 gram, ca 1965, box.

7 300 kr

Utrop: 7 900 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Classic, Cal S.1. (ETA 2824-2), herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, ca 1998, box i trä.

Utrop: 9 000 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, Jubilee Limited Edition, Cal ETA 7001 + ETA 6497-1, No. 21/40, Ref nr. JE1, herrur, 38 mm, 18K guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, + fickur, 50 mm, 18K guld, ankargång, kedja förgyllt silver, cert, mars 2006, etui.

Utrop: 29 000 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, Lady Diamond, Ref nr. EP1005-S, Serie nr. 00022, damur, 28,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanturtavla (12 st. ca 0,1 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. G04, cert, mars 2009, box, ytterkartong.

Utrop: 5 500 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, Lady Chronograph Diamond, Ref nr. EP2606-S, Serie nr. 00155, kronograf, damur, 34 mm, stål, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (7 st.), originallänk, viklås, cert, mars 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 5 900 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, President, Cal ETA 2824-2, Serie nr. 00028, Ref nr. EP1900-S, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, mars 2008, etui.

Utrop: 6 500 kr