Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 8 april 2010
OMEGA, fickur, 52 mm, Cal , Serie nr. , Boett nr. 4719567, silver, ankargång, skadad urtavla, visare saknas, motiv, bucklor, ca 1911.
OMEGA, fickur, 51 mm, Cal , Serie nr. , Boett nr. 4232028, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1910.
MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 3738, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1900, kedja i gulmetall.
N. LARSSON Kristinehamn IMP. fickur 51 mm, Boett nr, 3884750, silver, ankargång, skadad urtavla, boett signerad Omega, urverk ej signerat, ca 1910.
FICKUR, 50,5 mm, "Premiere Qualiité, Chronometre", Boett nr. 83709, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, monogram, ca 1900.
Klockor Revue Thommen
REVUE, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 1733885, silver, ankargång, bucklor, urtavla ej signerad, monogram, ca 1910.
MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 11009, 14K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880, kedja i gulmetall, nyckel.
SOUTH BEND WATCH CO, Ind USA, fickur, 50 mm, Cal 207, Serie nr. 627055, Boett nr. 3679378, gulmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, krona saknas, ca 1900.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 9903894, Boett nr. 1140, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1943.
OMEGA, 49 mm, Serie nr. 7449876, Boett nr. 7908366, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.
OMEGA, fickur, 49 mm, Serie nr. 7650438, Boett nr. 8431830, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, monogram, ca 1927.
FICKUR, 50,5 mm, signerad "Breguet", Boett nr. 277844, silver, ankargång, nyckeldragare, gravyr, skadad urtavla, ca 1895, kedja i vitmetall, nyckel.
MORMORSUR, 36 mm, Boett nr. 13025, silver, cylindergång, skadad urtavla, bucklor, ca 1895.