61 - 80 av 268
1...345...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 februari 1998

Klubbad för

RING, 14K guld med smaragd samt 8 åttkantslipade diamanter, stl 16 3/4 mm.

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, 18K vitguld med 97 briljanter och 8/8 slipade diamanter , 4,41ct, TW-TCR/VVS-VS samt fem safirer

12 500 kr

Utrop: 14 500 kr

Smycken Herring

LORDRING, 18K guld med briljant ca 0.88 ct W/ VS 2 samt 2 briljanter totalt ca 0.50 ct W/VS. stl 20 1/2 mm

Utrop: 22 000 kr

6 SKEDAR, silver , delvis förgyllda ryska stämplar.

425 kr

Utrop: 450 kr

Dosor-Etuier Etuier

ETUI, 14K guld med cabochonslipad safir. vikt 59.6 g.

Utrop: 2 900 kr

10 TESKEDAR, silver, troligen Lettland

Utrop: 700 kr

ASKKOPP, silver, sterling, Mexico.

Utrop: 400 kr

RING, 14K guld med rökkvarts. stl 17 mm.

475 kr

Utrop: 300 kr

BÄGARE, silver sterling, signerad Lisa Andersson 1967.

Utrop: 600 kr

BRILJANTRING 18K, vikt 3.5g med briljant ca 0.43ct TCR SI, stl. 18.0mm

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

BRILJANTRING 18K, vitguld , vikt 2.8g med 7 briljanter totalt ca 0.93ct W/VVS. stl. 17 3/4

8 200 kr

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE, 18K guld med pärlor.

650 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, 18K guld , svenska stämplar 1954.

700 kr

Utrop: 600 kr

KLACKRING 18K, vikt 9.0g med gammalslipad diamant, skada ca 0.80ct/SI 2 stl. 19.0mm

ARMBAND 18K, vikt 13.2g längd 19cm X-länk

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

RING 18K, vikt 3.2g med 3 diamanter totalt ca 0.35ct gammalsl. P, stl 16.0

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND 18K, vikt 84.7g bismark, längd 23cm, svenskt handgjort

6 300 kr

Utrop: 7 000 kr

BRILJANTRING 18K vitguld 13 briljanter totalt ca 0.75ct ca TW/VS handgjord svensk

ARMBAND, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter. L=19 cm.

Utrop: 2 400 kr

Smycken Herring

KLACKRING, 18K guld med briljant ca 0.25 ct W(H)/SI 1. stl 20 1/2 mm.

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr