221 - 240 av 268
1...11121314 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 februari 1998

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vit 35.1 g. L=20.5 cm.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld med citrin, stl 17 1/4 mm.

375 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, 18K guld, "x-länk", doserat, vikt 31.9 g, L=45 cm.

3 400 kr

Utrop: 2 600 kr

ARMBAND, 18K guld, "korridormatta" vikt 14 g. L=19 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

6 TESKEDAR, 1810, 1826, SÅSSKED, RAKKNIV silver.

950 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 18K guld med topas, 7 briljanter ca. 0.15 ct. vikt 2.0 g

1 150 kr

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING platina, vikt 1.9g med blå safirer stl. 16.5mm svensk handgjord, Malmö

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Övrigt

AKVAMARINER gröna turmaliner, rosa turmaliner total 462ct

Utrop: 2 100 kr

GULDRING 18K. vikt 24.0g med 3 briljanter totalt ca 0.80ct CR/P svensk stl. 18.5mm

Utrop: 7 700 kr

PORTMONNÄ 18K, guld vikt 35.0g med opaler och safirer ca 1910

Utrop: 3 800 kr

Mynt Övrigt

7 GULDTACKOR,totally 700g.

Utrop: 54 000 kr

ARMRING CA 24G 18K med 8 carreslipade diamanter ca 0.80ct W/VS-SI, samt 12 rubiner

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

ALLIANSRING 18K med 3 carréslipade diamanter totalt ca 0.20ct W/SI samt 6 rubiner

1 800 kr

Utrop: 2 300 kr

CARTIER damur silver förgylld "Tank" 1985 nyskick

Utrop: 5 300 kr

HÄNGE, 14K guld med odlade pärlor, syntetiska stenar.

Utrop: 1 800 kr

CAMÉHÄNGE, metall med granater.

Utrop: 950 kr

RING, silver med stencamé, stl 17 mm.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld med camé, stl 17 3/4 mm, svenska stämplar 1966. Vikt 6.8 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING 10K, vikt 18.7g amerikansk med briljant ca 0.30ct CR/si

BROSCH, 18K guld, design Flavia med safirer.1951