1301 - 1320 av 1 683
1...656667...85 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 februari 2010

Klubbad för

Målning, Olja på duk Stadsmotiv Bertil Wahlberg (1923-1980). 59x117cm, skickas ej

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda. Blått huvud på svart sockel. Signerad H ca11cm

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda. Liggande ovalt huvud på läderkudde Sign Hca 9,5cm

1 400 kr

Utrop: 900 kr

Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda.Röd/gult huvud på sockel. H ca 20cm

2 500 kr

Utrop: 1 000 kr

Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda. Liggande blått glas och silver. Sign H ca5cm

1 800 kr

Utrop: 1 000 kr

Ljusstake, en udda porslin Ostindia Rörstrand H ca9,5cm

100 kr

Utrop: 150 kr

Sockerskål, med lock Ostindia Rörstrand H ca10cm

275 kr

Utrop: 150 kr

Vinkaraff, glas Nobel Orrefors H ca23,5cm

850 kr

Utrop: 200 kr

Målning, Olja på duk Wat Aron, Bangkok Hugo Vilfred Pedersen, Danmark (1870-1959) 45x27cm, skickas ej

Utrop: 7 000 kr

Etsning, "Barktecken" Nils G Zetterqvist 1982 Ed 2/25 13,9x15,1cm

225 kr

Utrop: 350 kr

Blandteknik, "Stilla Vatten" Rune Jansson (f 1918) 1981 23x32cm

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Färglitografi, "Rött och blått" 1976 Alf Olsson (f1925) ca38x44,5cm, skickas ej

300 kr

Utrop: 800 kr

Färglitografi, Aktstudie Ulf Gripenholm (f1943) Ed 268/275. 58x39,5cm, skickas ej

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Serigrafi, "Den stora stjärnan" 1982 Olle Kåks, Ed 19/80. 70x50cm. Smärre veck i nedre höger hörn, skickas ej

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Färglitografi, Lennart Aschenbrenner 2001, Ed 119/150

600 kr

Utrop: 350 kr

Etsningar, 3st Börje Sandelin. alla provtryck. passepartout gulnad. Flicka i soffa 21,4x25,2cm, Rekvisita 20,2x13,5cm, Öppen dörr 14,2x11,1cm, skickas ej

1 000 kr

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

Blandteknik, Robert Högfeldt (1894-1986) 1700-talsklädda kakätande herrsällskap, 30x26cm

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

Akvarell, Fritz Ahlgrensson (1838-1902) Roddarmadamer på Södermälarstrand, Ej examinerad ur ram

750 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

Blandteknik, Linda Lysell Tre figurer kring ett bord, 1992, 29x38cm

Utrop: 1 000 kr

Pennor, 2st Cross förgyllda 10K Bläckpenna skrivudd 18K Kulspetspenna (fjäder saknas) i etui

500 kr

Utrop: 600 kr