Avslutad | Pant – Tisdag 16 februari 2010
Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda. Blått huvud på svart sockel. Signerad H ca11cm
Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda. Liggande ovalt huvud på läderkudde Sign Hca 9,5cm
Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda.Röd/gult huvud på sockel. H ca 20cm
Skulptur, glas "Brains" Bertil Vallien Kosta Boda. Liggande blått glas och silver. Sign H ca5cm
Målning, Olja på duk Wat Aron, Bangkok Hugo Vilfred Pedersen, Danmark (1870-1959) 45x27cm, skickas ej
Serigrafi, "Den stora stjärnan" 1982 Olle Kåks, Ed 19/80. 70x50cm. Smärre veck i nedre höger hörn, skickas ej
Etsningar, 3st Börje Sandelin. alla provtryck. passepartout gulnad. Flicka i soffa 21,4x25,2cm, Rekvisita 20,2x13,5cm, Öppen dörr 14,2x11,1cm, skickas ej
Pantvaror Övrigt
Blandteknik, Robert Högfeldt (1894-1986) 1700-talsklädda kakätande herrsällskap, 30x26cm
Pantvaror Övrigt
Akvarell, Fritz Ahlgrensson (1838-1902) Roddarmadamer på Södermälarstrand, Ej examinerad ur ram