1221 - 1240 av 1 683
1...616263...85 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 februari 2010

Klubbad för

Ring, med stenar Ø 15 1/4 Hänge 14K 4,1g

Utrop: 700 kr

Hänge, svan, Örring skadad 18K 1,0g

Utrop: 200 kr

Berlock, med sten 18K 1,2gram

Utrop: 300 kr

Ring, i Silver med gulddetalj skev skena Ø 16 1/2 13g

200 kr

Utrop: 150 kr

Hänge, 18K med sliten Camé 2,0g

Utrop: 400 kr

Halskedja, Pansar 47,5cm Hänge sko 18K 4,2g

Utrop: 1 000 kr

Skål, i silver Ø 22cm höjd 7,5cm

850 kr

Utrop: 900 kr

Skedar, 6st varav 1 udda i uländskt silver 151mm.

550 kr

Utrop: 300 kr

Bestick, 8 delar, några graverade utländskt silver

175 kr

Utrop: 300 kr

Fat, 3 små fat Ø 69mm i utländskt silver

200 kr

Utrop: 150 kr

Silver, 4 servettringar i silver Ø 3,2x4,4cm små repor

600 kr

Utrop: 800 kr

Kaktång, i stål med handtag i silver 185mm

225 kr

Utrop: 150 kr

Bestick, 4 udda delar i utländskt silver längd 192, 236, 192mm, uppl sked 203mm

350 kr

Utrop: 500 kr

Bestick, bordsbestick 18 delar i silver, 6 skedar 192mm, 6 gafflar 192mm, knivar 210mm

3 900 kr

Utrop: 3 000 kr

Ring, 18K vitguld med diamant 1xca 0,09ct Tw/vvs enl gravyr, Ø 18 1/4 1,9g

600 kr

Utrop: 1 000 kr

Ring, 14K & silver med röda stenar, några skadade en saknas Ø 17 4,1g

350 kr

Utrop: 475 kr

Slät ring, 14K lite skev Ø 18 3/4 5,7g

Utrop: 950 kr

Bestick, i silver, 36 delar Matbestik medmonogram ÖÖ, Skedar 21,5cm, Gafflar 21,5cm, Knivar med ballongskaft blad i stål med små skador 24cm

7 300 kr

Utrop: 3 200 kr

Bestick, i silver modell Rosen 34delar Bordsbestick Gafflar 18,5cm, Skedar 19cm, Knivar ballongskaft 21cm, 1 Såsslev 18cm, 2 Smörknivar 15,5cm, 9 Dessertgafflar 14cm. små skador

6 100 kr

Utrop: 4 300 kr

Fiskbestick, i silver modell Rosen 12 Gafflar 18,5cm, knivar 21,5cm monogram ÖÖ

5 100 kr

Utrop: 2 800 kr