61 - 80 av 205
1...345...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 21 februari 1998

Klubbad för

Smycken Rubinring

RING, 14K guld med 9 runda samt 9 markisrubiner, stl 17 mm.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vikt 14.0 g

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ARMRING, jade.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med smaragd samt briljanter, stl 18 mm.

Utrop: 1 900 kr

RING, 14K guld med smaragder samt diamanter, stl 19 mm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K guld, "pansar", vikt 9.5 g.

Utrop: 750 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 13.3 g. L=43 cm.

Utrop: 1 100 kr

SKÅL SAMT ETUI, silver samt nysilver, bucklor.

Utrop: 400 kr

ETUI, silver.

Utrop: 350 kr

ETUI, silver, sterling.

Utrop: 400 kr

Glas Vaser

ORREFORS VAS, graal nr 126 V H=14 cm signerad Edvard Hald.

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

COLLIER, 18K vitguld med 10 briljanter, totalt ca 0.65 ct, vikt 20.8 g.

Utrop: 6 500 kr

RING SAMT ÖRHÄNGEN, 18K guld med cabochonslipade smaragder, stl 16mm.

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 1.10 ct TOP CAPE /SI 2 stl 18 mm.

Utrop: 20 000 kr

Mynt Övrigt

SILVERSAMLING bilar totalt 100 st totalt ca 167g

600 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med droppslipad diamant ca 4.86 ct /P2 (skada) samt 6 briljanter, 16 1/4 mm.

SILVERBORSTAR 2 st.samt 2 st. skedar silver

300 kr

Utrop: 400 kr

ELEFANT, Sri Lanka, silver, trä, granater och turmaliner med ask

Utrop: 2 800 kr

SKRIVMASKIN. FACIT.

Utrop: 350 kr

SKRIVMASKIN, ROYAL DE LUXE.

Utrop: 350 kr