241 - 260 av 512
1...121314...26 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 mars 2010

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld , vikt 7.8 g med turkoser L = 18.5 cm

Utrop: 1 700 kr

BROSCH, förgyllt silver, granater, glas, vikt 14,5 g, August Wilhelm Arnesen, Stockholm 1848

3 000 kr

Utrop: 600 kr

DIVERSE SMYCKEN, 17 st , silver och oäkta några defekta

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, 4 st bärnstenscollier

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMRING, silver, handarbete Stigbert

Utrop: 600 kr

ARMRING, silver, antik, år 1888

1 400 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, ( broscher)i doublé silverstift

300 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, 18K guld, trappslipad bergkristall, 4 odlade pärlor, vikt 7,7 g.

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

COLLIER, jade, doserade kulor 7,2-11 mm, 8 kulor och lås i 14K guld, längd 54 cm.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, 18K guld, ametist, peridot, topas, citrin, turmalin, längd 41,5 cm, vikt 17,8 g.

Utrop: 5 100 kr

COLLIER, 18K guld, kedja med stavar, längd 50 cm, säkerhetskedja, vikt 48,8 g.

Utrop: 11 500 kr

RING, 18K guld/vitguld, 4 smaragder ca 0,17 ctv, 3 briljanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,4 g, gravyr.

Utrop: 1 800 kr

SILVERFIGUR, svan i sterling silver, vikt 26,2 g. engelska stämplar.

450 kr

Utrop: 500 kr

SILVERFIGUR, utter i sterling silver, vikt 25,9 g, engelska stämplar.

475 kr

Utrop: 550 kr

PARFYMFLASKA i sterling silver av spraymodell, höjd 8 cm, vikt 29,4 g, engelska stämplar.

Utrop: 700 kr

FÖRSTORINGSGLAS, bård och kedja i sterling silver.

1 200 kr

Utrop: 550 kr

SILVERFIGUR, ekorre i sterling silver, vikt 52,8 g, engelska stämplar.

600 kr

Utrop: 550 kr

6 PLACERINGSKORTHÅLLARE i form av grodor i sterling silver, engelska stämplar, etui.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, 3-radig, 7,5 - 8,3 mm odlade sötvattenspärlor, längd 44 cm, lås i 14K guld med pärlor.

Utrop: 6 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,13 ct, ca W/SI, vikt 0,7 g.

Utrop: 1 600 kr