201 - 220 av 512
1...101112...26 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 mars 2010

Klubbad för

2 DRÄKTSMYCKEN, 1 PORTMONNÄ, silver.

325 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, diamant ca 0,12 ct, ca W-TCR/SI, stl 17 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,35 ct, ca W/SI2, nagg i rondist, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 3 400 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radig, 7 mm odlade rosa och vita pärlor, mittparti 18K vitguld, smaragd ca 3,65 ct, briljanter ca 2,81 ctv, ca TW/VS, längd 40 cm, guldets vikt ca 30 g.

Utrop: 60 000 kr

ARMBAND, 14K guld, längd 20 cm, vikt 46,3 g.

Utrop: 7 900 kr

ARMBAND, 18K, vikt 21.0 g x-länk med stav L= 18.5 cm

Utrop: 4 800 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld, hjärta med 35 åttkantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW/VS, längd 38 cm, vikt 8,4 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 1,24 ct, ca Ca(M)/SI2, 2 baguetteslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr/SI, stl 17+ mm, vikt 3,3 g.

20 000 kr

Utrop: 23 000 kr

COLLIER, 18K guld, med odlade pärlor, vikt 13,2 g, längd 42 cm.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, 6 briljanter ca 0,42 ctv ca W/VS-P, stl 18 mm, vikt 5 g.

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K guld/platina, 1 odlad pärla, 2 gammalslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW/VS, Hallberg tidigt 1900-tal.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, gammalslipade diamanter 0,51 ctv enligt gravyr, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 4,3 g, Sverige 1968.

Utrop: 3 200 kr

12 KAFFESKEDAR, silver, förgyllning, Hallbergs 1922, etui.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, 8 diamanter ca 0,05ctv, stift, vikt 5,8 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, diamanter 0,18 ctv enligt gravyr, stl 14,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 14K guld, längd 18,5 cm, vikt 49,8 g.

Utrop: 8 800 kr

ARMBAND, 14K guld, längd 18,5 cm, vikt 72,7 g.

Utrop: 12 800 kr

ARMBAND, ÖRHÄNGEN, silver, lapis lazuli, längd 18,5 cm, clips.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, sterling silver, bergskristall, vikt 29,1 g.

650 kr

Utrop: 400 kr

SKED, silver, längd 17 cm, Norge.

Utrop: 500 kr