Avslutad | Klassiska – Lördag 19 december 2009
Klubbad för
MATSILVER, 4 uppläggningsbestick, silver/förgyllt silver, svensk importstämpel, etui, liten skada på knivbladet, förgyllningen sliten i kanterna.
BROSCHER, förgylld gulmetall, 1 emaljerad från tidigt 1900-tal, 1 med miniatyrporträtt under glas, sent 1800-tal.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant, ca 0,48 ct, ca Ca(M)/P1, vikt 5,2 g, stl 17,75 mm
BROSCH, 18K guld, 2 odlade pärlor, 1 gammaslslipad diamant, rosenstenar, vikt 4 g, Sverige 1901.
VÄSKA, LOUIS VUITTON mod Passy Epi läder cremevit 37x25x13 cm orginalkvitto 18/1-08 dustbag