81 - 100 av 259
1...456...13 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 7 januari 2010

Klubbad för

Klockor Record

RECORD, C.M. PERSSON, Göteborg, Boett nr. 643088, fickur, 53 mm, silver, ankargång, gravyr, ca 1915, fickurskedja i gulmetall, etui.

650 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Eterna

ETERNA, reseväckarur, 105 x 110 x 15 mm, läder / gulmetall, mekanisk, 8-dagarsverk, skadad urtavla, 1940-tal.

Utrop: 700 kr

EXAKT, fickur, 51,5 mm, Savonett, Boett nr. 836773, doublé, ankargång, skadad urtavla, saknar glas, bucklor, ca 1930.

425 kr

Utrop: 350 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2297285, Ref nr. 1871, Boett nr. 3070013, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.

600 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 37,6 L.15P, Serie nr. 7865627, Boett nr. 8722811, stål (staybrite), ankargång, skadad urtavla, ca 1933.

750 kr

Utrop: 750 kr

CERTINA, damur, 15 mm, Cal 13-20, Ref nr. 0810.583, Boett nr. 498290, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk gulmetall, ca 1962.

Utrop: 950 kr

DOLCE & GABBANA, Time, damur, 19,5 mm, vitmetall, quartz, mineralglas, vita stenar på boett och länk, integrerad originallänk, viklås, ca 2003.

700 kr

Utrop: 800 kr

CERTINA, New Art, Ref nr. 0801.852, Boett nr. 6645760, damur, 19,5 x 19,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

Utrop: 175 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 37.6L 15P, Serie nr. 7818524, Boett nr. 8692298, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1933, kedja vitmetall.

650 kr

Utrop: 600 kr

OLE MATHIESEN, Copenhagen, Cal Peseux 7000, Ref nr. 7001, herrur, 33 mm, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1970.

600 kr

Utrop: 650 kr

SEIKO, Sportsmatic, Ref nr. 82900, Boett nr. 4106708, herrur, 37 mm, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

300 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, De Ville, Classic, Cal 1365, Serie nr. 44385412, Ref nr. ST 191.0075, Boett nr. ST 191.0075, herrur, 28 x 28 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1980.

Utrop: 750 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51 mm, Boett nr. 81789, silver, ankargång, skadad urtavla, går ej, bucklor, ca 1900.

350 kr

Utrop: 375 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 50 mm, Boett nr. 51724, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ca 1885 .

300 kr

Utrop: 325 kr

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 160306, silver, ankargång, skadad urtavla, skadat glas, skadad boett, ca 1930, kedja i gulmetall.

200 kr

Utrop: 250 kr

KLINGBERG, SKÖFVDE, Imp. 50,5 mm, Serie nr. 614441, Boett nr. 50487, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1930, kedja i gulmetall.

225 kr

Utrop: 250 kr

DOLCE & GABBANA, Time, damur, 20,5 x 20,5 mm, doublé, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, längd 199 mm, ca 2002, box.

700 kr

Utrop: 750 kr

SEIKO, herrur, 35 mm, Ref nr. 5V23-8A11, Boett nr. 055914, stål, quartz, hardlexglas, dag, datum, originallänk, viklås, Ref nr. G1457 E, ca 1990.

Utrop: 300 kr

CERTINA, Club 2000, Cal 25-651, Ref nr. 913.3542.42, herrur, 36 mm, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1980.

Utrop: 200 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 33 mm, Cal 1408 U, Serie nr. 4279557, Boett nr. 3883380, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

Utrop: 550 kr