1181 - 1190 av 1 190
1...585960 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 1 december 2009

Klubbad för

Figurin, Lladro Pojke med lamm, H: 26,5cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Vas, Kosta Boda nr: 98906 H:15½cm

225 kr

Utrop: 250 kr

Vas, Orrefors osignerad H: 15,5cm

700 kr

Utrop: 250 kr

Vas, Orrefors signerad GC (Gunnar Cyrén) nr:383442 Ø18x12cm H:15cm

1 400 kr

Utrop: 400 kr

Figurin, Nao by Lladro, Flickor med docka L:17,5cm H:18cm

800 kr

Utrop: 100 kr

Set, 4 Whiskeyglas, 3 Vinglas, 1 Karaff, 4 Högre glas, allt av Orrefors, skickas ej

850 kr

Utrop: 300 kr

Figurin, Goebel Hummel H:9,5cm

475 kr

Utrop: 300 kr

6 Fat, Rosenthal Kromac-Germany Ø19cm

600 kr

Utrop: 700 kr

Kikare, Aerolite Swift Series 7x35, i väska och kartong

425 kr

Utrop: 75 kr

COLLIER, silver, svarta stenar, tidigt 1900-tal, vikt 6 g, längd 41 cm.