Figurin, Lladro Pojke med lamm, H: 26,5cm
Utrop: 300 kr
Vas, Kosta Boda nr: 98906 H:15½cm
Utrop: 250 kr
Vas, Orrefors osignerad H: 15,5cm
Vas, Orrefors signerad GC (Gunnar Cyrén) nr:383442 Ø18x12cm H:15cm
Utrop: 400 kr
Figurin, Nao by Lladro, Flickor med docka L:17,5cm H:18cm
Utrop: 100 kr
Set, 4 Whiskeyglas, 3 Vinglas, 1 Karaff, 4 Högre glas, allt av Orrefors, skickas ej
Figurin, Goebel Hummel H:9,5cm
6 Fat, Rosenthal Kromac-Germany Ø19cm
Utrop: 700 kr
Kikare, Aerolite Swift Series 7x35, i väska och kartong
Utrop: 75 kr
COLLIER, silver, svarta stenar, tidigt 1900-tal, vikt 6 g, längd 41 cm.
Tisdag 1 dec 2009