121 - 140 av 258
1...678...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 januari 2010

Klubbad för

Klockor Movado

MOVADO, Bela, Ref nr. 605853, 84-A1-1830-A116-4/002, Boett nr. 10017762, damur, 24 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, oanvänd, cert, oktober 2009, box, ytterkartong.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

CERTINA, damur, 22 mm, Ref nr. 111.9299.68, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, cert, november 2000, box.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Porsche Design

PORSCHE DESIGN, P´6000, PTC Blue Edition 2007, "Tachymeter", Cal ETA 2894-2, Serie nr. 210596, Ref nr. 6612.11.49.1174, kronograf, herrur, 42 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, september 2009, box. Limiterad och numrerad upplaga. No 239/917, Manschettknappar och nyckelring medföljer.

Utrop: 36 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, KonTiki Diver, Chronometer, Cal ETA 2897, Ref nr. 1594.44.40.1154, Serie nr. 184373, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator, integrerat gummiband, viklås, cert, september 2009, box.

Utrop: 36 000 kr

LONGINES, damur, 27,5 mm, Cal 410, Serie nr. 14463895, 18K vitguld, manuell, plexiglas, diamantkrans (23 st, 8/8, ca 0,35 ctv), integrerad länk (18K vitguld), längd 175-179 mm, totalvikt 33,7 gram, ca 1967.

Utrop: 6 500 kr

MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 126933, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, gravyr, kedja 18K guld, längd 230 mm, berlock, ca 1920.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Seacrest, Ref nr. 50441.45.21, Boett nr. 50441, kronograf, herrur, 40 mm, doublé, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, december 2009, box.

3 600 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster 30, Cal 269, Serie nr. 19510629, Ref nr. ST 125.003, Boett nr. 125.003-62, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1962.

OMEGA, Seamaster, Cal , Serie nr. , Ref nr. CK , Boett nr. , herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

BREITLING, Callisto, Ref nr. B64046, Serie nr. 4103, herrur, 34 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skruv till glasringen saknas, läderband, viklås, ca 1995.

Utrop: 6 500 kr

LONGINES, Dolce Vita Square, Cal 538 (251.471 ETA), L5.668.4.75.6, Boett nr. 29750954, kronograf, herrur, 30 x 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2002.

Utrop: 4 900 kr

IWC, INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 36 mm, Cal 2405, Serie nr. 2293089, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, OBS ej signerad boett, läderband, ca 1975.

2 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Ebel

EBEL, herrur, 33 mm, Cal 97, Boett nr. 897004/99, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

Utrop: 2 500 kr

BUTEX, Chronographe Suisse, kronograf, Boett nr. 1045A, herrur, 32,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt kronograf, bucklor, ca 1955, metallänk ej original.

Utrop: 2 600 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 17845357, Ref nr. KO 14384 3 SC, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas (defekt), datum, ca 1960, metallänk (defekt) ej original.

Utrop: 1 500 kr

Klockor Movado

MOVADO, Museum watch, herrur, 30 mm, Cal 1730, Boett nr. 034 M597, Ref nr. 2-128-4, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, originalspänne (doublé), ca 1965.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

LICHTENSTEIN, Manchester, fickur, 60 mm, "Center Seconds Chronograph", Serie nr. 102994, Boett nr. 102994, kronograf (defekt), silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, Boett signerad IJ.T.N, 11 E, ca 1900.

Utrop: 1 200 kr

SCHWARZ ETIENNE, Flyback, Ref nr. 291501.B601, Serie nr. 032, Boett nr. 291501, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2008, box, ytterkartong.

12 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6517, Serie nr. 2514502, Cal 1160, Verk nr. 96802, Boett nr. 6517, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne (doublé), ca 1970.

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 6527, Serie nr. 2667099, Cal 1161, Verk nr. 82892, Boett nr. 6517, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr