81 - 100 av 334
1...456...17 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 2 januari 2010

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K, vikt 3.6 g 2 gammalslipade brijanter ca 0.20 ct guld / vitguld

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

BRILJANT, 0,41 ct, TW(F)/VS1, G.I. Antwerp certifikat nr B. 10862.

5 600 kr

Utrop: 6 400 kr

BRILJANT, 0,42 ct, TW(F)/VVS2, G.I. Antwerp certifikat nr B. 10867.

6 300 kr

Utrop: 7 300 kr

SMARAGDRING, 18K, vikt 6,1 g 14 briljanter totalt ca 0.70 ct CHR/SI-P stl. 17. 3/4 mm

Utrop: 6 200 kr

BROSCHER, En granatbrosch ca 1890. En förgylld silverbrosch.

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 3 broscher

750 kr

Utrop: 600 kr

ÖVRIGT, luktdosa, korallbrosch markasitcollier och clips silver lackdosa silver

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, örhängen silver vikt 62.6 g

Utrop: 800 kr

RING, 18K, vikt 2.9 g antik med rosenstenar stl. 17.5 mm

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

KEDJA, 18K, 3.2 g 38 cm

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K, vikt 14.4 g med 5 agater L= 19 cm

Utrop: 3 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade japanska med silverlås L= 50 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K, vikt 29.4 med ametister stämplad GK 1973 L= 18 cm

Utrop: 7 300 kr

COLLIER/ARMBAND i sterling silver med bärnsten, läderrem, längd armb 19 cm, längd läderrem 46,5 cm

Utrop: 3 200 kr

Ädelstenar Övrigt

4 PERIDOTER med rutilnålar, 13,32 ct totalt, trappslipade.

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, serpentin, små jadekulor, längd 52 cm.

Utrop: 850 kr

COLLIER, 2-radig, rosa korallkulor 6,4-6,8 mm samt granater,silverlås, längd 56 cm.

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, rökkvarts, marmor och jade.

700 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Turmaliner

ROSA TURMALIN 5,33 ct, trappslipad, inneslutningar.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARINER, 4st, totalvikt 24,92 ct, trappslipade.

Utrop: 4 400 kr