161 - 180 av 276
1...8910...14 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 december 2009

Klubbad för

SEIKO, herrur, Cal 66A, Ref nr. 66-7100, Serie nr. 332756, stål, manuell, plexiglas, ca 1965.

Utrop: 300 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport, nr. 9102903, nr. 746, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, metallänk ej original, ca 1945.

400 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, Cal 3000, Serie nr. 1201324, Ref nr. 912/3, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1955.

Utrop: 550 kr

CERTINA, herrur, 34 mm, Cal K.F. 324, Serie nr. 1660908, Boett 8795-11, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1949.

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Fickur

2 URVERK, med spindelgång, går ej, 1800-tal, J Stephens No 1810, Mason Y Foreman S Petersbourg No 140, skadad urtavla.

550 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Fickur

3 URVERK, London med spindelgång, skadade urtavlor (1 saknar urtavla), går ej, 1800-tal. Geo. R. Frodsham, Grays Inn Road London No 8247, Eldon London No 1651, Los Rimball London No 1804.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Fickur

3 URVERK, Engelska med spindelgång, skadade urtavlor, går ej, 1800-tal. Tho´s Holighton Chorley No 188, D Piollifson Shieffield No 330, Edn Mann Coventry No 437.

750 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, savonett, Boett nr. 5719978, doublé, ankarur, skadad urtavla, defekt, gravyr, saknar glas, boett tillverkad av Fahys, ca 1912.

700 kr

Utrop: 250 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 800788, silver, ankargång, defekt, skadad urtavla, bucklor, ca 1897.

600 kr

Utrop: 700 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

X-LÄNK MED STAV, 18K guld, till herrur, längd 165 mm, bredd 15,5 / 18 mm, vikt 32,2 gram.

Utrop: 6 800 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

LÄNK, 14K guld, till damur, längd 148-154 mm, vikt 14,1 gram.

Utrop: 1 900 kr

GEO BEIFIELD, London, fickur, 47 mm, Serie nr. 26660, silver, spindelgång, skadad urtavla, defekt, ytterboett 55 mm, bucklor, nyckel, ca 1820.

1 000 kr

Utrop: 950 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, 18K guld, hake i gulmetall, längd 450 mm, vikt 14,4 gram.

Utrop: 2 300 kr

Klockor Emporio Armani

EMPORIO ARMANI, herrur, 51 mm, Ref nr. AR7102, Serie nr. 250010, plast, digital, quartz, mineralglas, integrerat gummiband, originalspänne, ca 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 500 kr

DIVERSE, Viking, mormorsur, 35,5 mm, silver, ankargång, defekt, ca 1920, Novus, hängur, 30 mm, gulmetall, manuell, motiv, Vectron, hängur, 30 mm, gulmetall, manuell, motiv.

Utrop: 350 kr

STADION, stoppur, 51,5 mm, vitmetall, mekanisk, 60 sek/30 min, ca 1975.

Utrop: 200 kr

OMEGA, damur, 17,5 mm, Cal 483, Serie nr. 18487685, Ref nr. BK 11041, Boett nr. 11041 61, doublé (20 micron), manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, ca 1961.

350 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, damur, 17,5 mm, Cal 483, Serie nr. 19895968, Ref nr. MD 511.088, Boett nr. 511.088, doublé (20 micron), manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1963.

Utrop: 375 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Super Quartz, Cal AR 320, Ref nr. 320-01-01, Boett nr. 2342, herrur, 40 x 38 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, dag, datum, läderband, ca 1973, box.

750 kr

Utrop: 450 kr

OMEGA, herrur, 28 x 28 mm, Cal 571, Serie nr. 18522664, Ref nr. ST 3999, Boett nr. 3999 SC-61, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, buckla, gravyr, perlonband, ca 1961.

Utrop: 900 kr