81 - 100 av 276
1...456...14 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 december 2009

Klubbad för

TRESSA, Lux, 25 Crystal, Cal AS 5206-2, herrur, 37 mm, vitmetall, automatisk, mineralglas, dag, datum, originallänk, ca 1971.

1 300 kr

Utrop: 950 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4182431, Boett nr. 4971369, silver, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1911.

600 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, i 18K guld, längd 275 mm, vikt 11,7 gram, ca 1925.

Utrop: 2 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4162918, Boett nr. 4955870, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1912.

750 kr

Utrop: 800 kr

Klockor Junghans

JUNGHANS, väggur, Cal P23 Serie nr. 62 W.778.70, trä, pendel saknas, 1940-tal, skickas ej.

275 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Rolex

PASSFODRAL, Rolex, grönt skinn, 115 x 162 mm.

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Eterna

KLOCKLÄNK, Eterna, 18K vitguld, bredd, 18 mm, längd, 165-175 mm vikt, 51,5 gram, 1960-tal.

Utrop: 9 500 kr

TISSOT, PR 50, Ref nr. J376/476, Boett nr. RKN-BG-88324M+, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum integrerad originallänk, viklås, Ref nr. J476.481+ RKN-S, ca 2005, box.

850 kr

Utrop: 750 kr

CERTINA, DS, Tradition, Ref nr. EOL 115 7040 / 7140 44, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 2005.

700 kr

Utrop: 750 kr

OMEGA, damur, 20 mm, Cal 620, Serie nr. 19126024, Boett nr. 11081-61, doublé (20 micron), manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

Utrop: 450 kr

Klockor Chopard

BIKUPAN, Halfkronometer, L.U.C. fickur, 50 mm, Boett nr. 62296, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, går ej, ca 1895, nyckel, fickursfodral och fickurskedja i vitmetall.

400 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, 18K guld, längd 265 mm, vikt 29,7 gram.

Utrop: 5 900 kr

Klockor Lagonda

LAGONDA, Goldomatic, Cal Felsa 4002, herrur, 33,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1965.

300 kr

Utrop: 350 kr

ZENITH, Sporto, Cal 120-T, Serie nr. 5385623, Boett nr. 9681373, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas skadad urtavla, ca 1955.

500 kr

Utrop: 500 kr

CERTINA, Blue Ribbon, Cal 25-651 M, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.

Utrop: 350 kr

3 HERRUR, mekaniska, fungerar, skadade, Lagonda, Wendia, Birka.

125 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Siduna

SIDUNA, fickur, 50 mm, Boett nr. 5068 41, silver, ankargång, ca 1920.

400 kr

Utrop: 450 kr

FICKUR, 48,5 mm, Boett nr. 9297silver, 8-dagarsverk, tablettsiffror, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1910, fickurskedja i vitmetall.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

FICKUR, 50,5 mm, 1/2 Chronométre, silver, ankargång, gravyr, ca 1935, fickurskedja i vitmetall.

425 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 50 mm, signerat "Breguet", silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, fickurskedja i vitmetall, nyckel.

325 kr

Utrop: 250 kr