301 - 320 av 337
1...151617 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 november 2009

Klubbad för

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 57317, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1895.

650 kr

Utrop: 600 kr

WALLERIUS i Norrköping, fickur, 62 mm, Boett nr. 5539, silver, spindelgång, skadad urtavla, bucklor, ca 1820.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, vitmetall, ca 1820.

325 kr

Utrop: 300 kr

CERTINA, damur, 21 mm, Cal 17-25, Ref nr. 1710.173, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1973.

Utrop: 750 kr

MORMORSUR, 34,5 mm, Boett nr. 159010, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1900.

200 kr

Utrop: 250 kr

CORTEBERT, Post-Chronometre, fickur, 54 mm, Boett nr. 39711, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1890.

700 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 114947, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv (riksvapen) på innerboett, ca 1900.

350 kr

Utrop: 375 kr

C.J ERIKSSON, Molkom, fickur, 50 mm, Boett nr. 60486, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv (riksvapen), bucklor, ca 1900.

350 kr

Utrop: 375 kr

Klocktillbehör Bell & Ross

GUMMIBAND, till Bell & Ross herrur, 23/18 mm, viklås i stål.

Utrop: 1 200 kr

Klocktillbehör Bell & Ross

NYLONBAND, till Bell & Ross herrur, 20 mm, med originalspänne.

Utrop: 600 kr

LONGINES, 50,5 mm, Cal 37.93, Serie nr. 5625615, Boett nr. 5625615, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1938.

Utrop: 550 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 4512450, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1910, kedja vitmetall.

650 kr

Utrop: 650 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19 LB T1, Serie nr. 8328857, Boett nr. 8233409, silver, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1934.

500 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE WATCH CO, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3226431, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1930.

300 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 6651918, Boett nr. 7157994, silver, ankargång, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, defekt, ca 1926.

2 400 kr

Utrop: 950 kr

Klockor Minerva

MINERVA, fickur, 53 mm, Serie nr. 1325594, Boett nr. 275332, kronograf, silver, ankargång, skadad urtavla, urtavla ej signerad, krona saknas, boett ej signerad, urverk ej signerat, ca 1930.

1 000 kr

Utrop: 950 kr

MORMORSUR, 35 mm, Boett nr. 743672, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, går ej, monogram, bucklor, ca 1900.

850 kr

Utrop: 900 kr

MORMORSUR, 35,5 mm, Boett nr. 43969, silver, cylindergång, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.

175 kr

Utrop: 200 kr

MORMORSUR, 35 mm, Boett nr. 104105, silver, cylindergång, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.

175 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 22 x 30,5 mm, Serie nr. 2765745, Ref nr. 2497075, Boett nr. 189190, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, defekt, saknar krona och ställaxel, läderband, ca 1940.

Utrop: 550 kr