Avslutad | Klassiska – Lördag 26 september 2009
Klubbad för
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, Cartier, gul/vit doublé, del av skruv saknas, ref.nr. 88327 B, ingen funktionsgaranti, broschyr.
Visa varaSmycken Ring
PÄRLRING, platina, 9,1 mm odlad pärla, 6 briljanter ca 0,06 ctv, ca TW/SI, stl 17 mm, vikt 5,7 g.
Smycken Safirring
LORDRING, 18K guld, safir (sliten), 2 briljanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, vikt 7,7 g, stl 17,25 mm.
BROSCH/HÄNGE, 18K guld, snäckskalscamé, filigranarbete, vikt 12,5 g, madonna- motiv.
Visa varaSmycken Safirring
SAFIRRING, 18K guld, safir, 6 diamanter ca 0,18 ctv, ca W/VS, en diamant med nagg, gravyr, vikt 2,1 g, stl 17,5 mm, 1920-tal.