Avslutad | Klassiska – Lördag 26 september 2009
KEDJA/HÄNGE, 18K guld, blå syntetisk spinell, fantasilänk, längd 47 cm, vikt 17,1 g.
Smycken Safirring
LORDRING, 18K guld, briljant ca 0,20 ct, safirer, skadade, gravyr vikt 9,7 g, stl 18 mm.
Smycken Safirring
LORDRING, 18K guld, briljant ca 0,20 ct, safirer, nagg, gravyr, vikt 9,7 g, stl 17 mm.
BROSCH, förgyllt silver, grön strass, orientaliska pärlor (1 skadad imitationspärla), längd 9 cm, vikt 11 g, utländska stämplar.
PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor ca 5,75 mm lås i silver med CZ, längd 42 cm.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,55 ct, ca F(TW)/VS 1, vikt 3,6 g, stl 20 mm.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 briljanter ca 0,36 ctv (enl gravyr), ca TW/VS, stl 19,75 mm, vikt 4,5 g.