501 - 520 av 556
1...25262728 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 september 2009

Klubbad för

2 BRILJANTER, 0,34 ct totalt, ca H(W)/P 1, ett rondistnagg.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Silver Etui

SMINKETUI, silver, spänne i 18K guld med safirer och diamanter, en sten saknas, vikt 647 g, 13,6 x 10,6 x 2 cm.

Utrop: 3 000 kr

Silver Etui

ETUI, silver, fåglar på en körsbärsgren, rubiner, vikt 97 g, 8,2 x 5,1 x 1 cm, bucklor, Van Cleef and Arpels.

2 900 kr

Utrop: 1 200 kr

Silver Etui

ETUI, silver, förgyllning, safir,invändigt förgylld vikt 110 g, 7,6 x 6,5 x 1,4 cm.

1 900 kr

Utrop: 900 kr

BRILJANT 0,17ct, W/SI.

Utrop: 1 300 kr

5 BRILJANTER 1,0ct, Top Crystal (I)/VS.

5 BRILJANTER 0,96ct, W(H) /VVS.

BRILJANT 0,17ct, Cape/P1.

325 kr

Utrop: 350 kr

5 BRILJANTER, 0,91 ct totalt (ca 0,18 ct/st), Crystal (J) /VS.

Utrop: 4 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,70 ctv ca TW/VS, stift.

Utrop: 12 000 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,12 ct, ca TW/VS, vikt 3 g, längd 37,5 cm.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 diamanter 0,52 ct enligt gravyr, ca TW/VS-SI, 1 diamant skadad, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g, gravyr.

Utrop: 3 900 kr

RING, 23K guld, flodpärla, stl 16,25 mm, vikt 5 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

DIAMANTER, 2,03 ct totalt (ca 0,02 ct/st), åttkantslipade, ca 100 st, ca TW/VVS-VS.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

DIAMANTER, åttkantslipade, ca 200 st (ca 0,01 ct/st), ca TW/VVS-VS, 2,05 ct totalt.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld/silver, granater, stl 17,25 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 1 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, 3,25 - 7 mm, lås i silver, längd 50 cm.

650 kr

Utrop: 700 kr

RING, platina, 3 diamanter ca 2 ctv ca TW-W(F-H)/SI-P, vikt 3,8 g, en sten nagg, en klo trasig.

Utrop: 27 500 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,40ctv ca TW/VS, 1 odlad pärla, stl 16,25 vikt 3,3 g.

Utrop: 4 100 kr

DOSA, VAS, FINGERBORG, silver, vikt 98,2 g, svenska stämplar.

Utrop: 700 kr