Hänge, Elefant, tvåfärgat, med stenar, stenar saknas, 18K, 12,2g
Utrop: 2 500 kr
Hänge, Krucifix, 18K, 4,6g
Utrop: 1 300 kr
Ring, vitguld, gravyr, Ø 17, 18K, 10,8g
Utrop: 2 200 kr
Ring, gravyr, Ø 21, 18K, 15,6g
Utrop: 3 300 kr
Ring, gravyr, Ø 18, 18K, 8,9g
Utrop: 1 900 kr
Ring, vitguld, med diamanter 2 x ca 0,05ct, gravyr, Ø 18, 18K, 8,2g
Klackring, tvåfärgad med sten, Ø 23, 14K, 3g
Utrop: 450 kr
Ring, Ø 22, 14K, 3,3g
Utrop: 500 kr
Halskedja, defekt lås bucklor, 73cm, 14K, 100,6g
Utrop: 15 000 kr
Armband, defekt lås slitage, 23cm, 18K, 20,7g
Utrop: 4 300 kr
Ring, med färgad sten, skev skena, Ø 19, 18K, 1,7g
Utrop: 350 kr
Ring, med sten, sliten sten, Ø 18 ¼, 18K, 8g
Utrop: 1 200 kr
Parti guld, defekta delar, 14K, 11,1g
Utrop: 1 700 kr
Slipsnål, defekt, 18K, 4,5g
Utrop: 950 kr
Halskedja, Pansar, 42cm, 18K, 6,7g
Utrop: 1 500 kr
Halskedja, stav med pärla, någon defekt pärla, 44cm, 18K, 5,1g
Hänge, tvåfärgad med pärla, 18K, 0,8g
Utrop: 250 kr
Ring, Ø 16 ½, 18K, 3,2g
Utrop: 750 kr
Parti guld, defekta delar, 18K, 1,4g
Utrop: 300 kr
Ringar, 2 st, gravyr, Ø 18 ½ Ø 16 ½, 5,4
Utrop: 1 100 kr
Tisdag 23 jun 2009
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB