101 - 120 av 333
1...567...17 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 11 juni 2009

Klubbad för

LAVERNA, fickur, 50 mm, Cal Unitas 6497, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1970, kedja vitmetall, längd 245 mm.

300 kr

Utrop: 350 kr

CERTINA, damur, Cal 19-30, Serie nr. 427659, Ref nr. 2009.099, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

Utrop: 650 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Sonic, Electronic, Cal 1550 (ESA 9162), Serie nr. 5823175, Ref nr. 188 T, herrur, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, defekt, ca 1973, metallänk ej original.

500 kr

Utrop: 600 kr

DIVERSE HERRUR, 6 st. skadade boetter, vissa defekta.

325 kr

Utrop: 200 kr

DIVERSE DAMUR, 7 st. vissa defekta.

250 kr

Utrop: 175 kr

CERTINA, damur, Cal 13-20, Ref nr. 0810.561, Boett nr. 659222, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

500 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1350, Serie nr. 41793800, Ref nr. MD 591.0049, Boett nr. 591.0049, damur, doublé (20 micron), quartz, safirglas, skadad urtavla, ca 1978, metallänk ej original.

Utrop: 500 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Ref nr. 5766, damur, doublé, quartz, mineralglas (skadat), skadad urtavla, läderband, ca 1992.

Utrop: 550 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Square, Brilliant Bangle gold, Ref nr. SUBM 107G, damur, gulmetall, quartz, plexiglas, integrerad originallänk, längd 194 mm, cert, oktober 2008, box.

450 kr

Utrop: 500 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 213939, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, löst glas, ca 1900.

900 kr

Utrop: 800 kr

VINÉTA, Per Cederberg, Winslöv, fickur, 48 mm, "gunmetal", ankargång, skadad urtavla, defekt ca 1910.

325 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 62 mm, Serie nr. 11137, Boett nr. 11137, silver, ankargång, bucklor, "Riksvapnet", skadad urtavla, ca 1900.

700 kr

Utrop: 750 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 54 mm, Serie nr. 6456836, Boett nr. 3199236, silver, spindelgång, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1900.

700 kr

Utrop: 600 kr

ZENITH, fickur, 54,5 mm, Boett nr. 3390001, silver, skadad urtavla, bucklor, monogram, skadat glas, ca 1910.

950 kr

Utrop: 800 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 59 mm, Serie nr. 58423, Boett nr. 266611, vitmetall, ankargång, defekt, tåg motiv, ca 1900.

500 kr

Utrop: 550 kr

FICKUR, 51 mm, silver, cylindergång, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1895.

Utrop: 250 kr

FICKUR, 46 mm, 18K guld, Boett nr. 32231, ankarur, nyckeldragare, bucklor, defekt visare, ca 1880.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

6 FICKUR, silver / vit / gulmetall skadade defekta, delar kan saknas.

600 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Serie nr. 6343486, Boett nr. 7261972, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1920, fickurskedja gulmetall.

600 kr

Utrop: 600 kr

Klocktillbehör Breitling

SERVICEETUI, till Breitling armbandsur, svart, 165 x 70 x 40 mm, ca 2005.

Utrop: 250 kr