Ljusstake, Georg Jensen rostfritt stål
Utrop: 250 kr
Saltkar, 2 st, blått glas i silverställning med 2 silverskedar
Utrop: 475 kr
Porslin, Julklocka Höjd: 15cm
Utrop: 150 kr
Tennfigur, Djävul, signerad Aneboda 12/2 - 37, stämplad 25 Höjd: 7cm
Utrop: 125 kr
Vas, Fajans Modell: Karneval, Stig Lindberg, Gustavsberg Höjd: 15cm, mynningsnagg
Fat, Fajans Modell: Karneval, Stig Lindberg, Gustavsberg, 15,5x8cm
Vas, Signerat Anna-Lisa Thomson, modell: Paprika Höjd: 21,5cm
Utrop: 450 kr
Vas, Boda signerad Vallien, Nr 47635 Höjd: 7,5cm
Utrop: 225 kr
Figurer, i trä, 2 st Samer, Signerad L.E Höjd: 13cm
Utrop: 200 kr
Tenn, äldre Snipa defekt 9,5cm, graverad, samt Karaff Svenskt tenn 22cm
Tisdag 28 apr 2009
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning