Avslutad | Moderna – Lördag 23 maj 2009
Klubbad för
RING, *18K guld, 2 prinsesslipade diamanter 0,18 ctv, TW/VVS-VS, vikt 9,9 g, gravyr, stl 17,5 mm +
2 ST ÅRSKEDAR Design Bernadotte för Sporrong, sterlingsilver och emalj, 1 skadad, 1977, vikt 79,7 g
RING, 18K vitguld, briljant ca 0,44 ct, ca TW/VS, 6 prinsesslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VVS-VS (1 nagg), stl 15,5 mm, vikt 5,3 g.
DIAMANT, 1,05 ct, smaragdslipad, TW(F)/VS2, HRD diamond identification report, förseglad.
SMYCKESSET, collier, örhängen och ring, 18K vitguld, briljanter 0,18 ctv, vikt 17,9 g, längd 51 cm, stl 16,25 mm.