Avslutad | Moderna – Lördag 23 maj 2009
RING, 18K guld, "Love", 3 briljanter ca 0,06 ctv, ca TW/ VVS, stl 16,75 mm, OLE LYNGGAARD, vikt 12,2 g.
PÄRLCOLLIER, odlade saltvatten med gulddelar lås, guldhjärta med 3 diam. L= 44 cm
LJUSSTAKAR, 2 st silver. Höjd 15.5 cm stämplad Thomas Byström 1962, liten buckla på foten
ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,42 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16 mm, vikt 8,8 g.
Smycken Smaragdring
SMARAGDRING, 18K guld, briljant 0,26 ct ca TW(G)/VS, 2 smaragder, vikt 17,5 g, stl 16,5 mm +.
ARMBAND, sterlingsilver med förgyllning, vit emalj, längd 17 cm, David Andersen, Norge.
COLLIER, sterlingsilver med förgyllning, vit emalj, längd 40,8 cm, David Andersen, Norge.