681 - 700 av 1 026
1...343536...52 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 april 2009

Klubbad för

Litografi, Lasse Åberg flygande hund 13/2000 ca49,5x37,5cm

300 kr

Utrop: 350 kr

Litografi, Lasse Åberg totem 17/290 ca58x43,5cm

Utrop: 600 kr

Tavla, kolteckning Clement 1894 (Gad Fredrik 1867-1933) ca20,5x28cm

Utrop: 600 kr

Tuppar, 2st dekorationsfigurer i silver ca230,2g med vissa förgyllda delar

1 200 kr

Utrop: 400 kr

Glas, 6st selterglas modell Cecil kosta boda H ca7cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Glas, 6st likörglas modell Cecil kosta boda H ca12,5cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Glas, 6 st champagneglas modell Cecil kosta boda H ca19cm

475 kr

Utrop: 400 kr

Skulptur, dreams blue man kosta boda signerad B.Vallien 7090563 H ca11,5cm B ca7,5cm

800 kr

Utrop: 700 kr

Målning, akvarell signerad Morsing 62 (Ivar) med träram ca 9x23cm

550 kr

Utrop: 600 kr

Skedar, silver 2st serveringsskedar i lappmodell graverade ca21,3cm respektive 24,3cm

375 kr

Utrop: 250 kr

Nipperask, med lock i glas ca22,5cm

325 kr

Utrop: 175 kr

Nipperaskar, i glas 2st 22,5cm respektive 23cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Selter, glas 4st modell Helga Kosta Boda H ca9cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Grogglas, modell Cecil 1 med nagg Kosta Boda H ca13cm

75 kr

Utrop: 150 kr

Vattenglas, modell Helga Kosta Boda H ca13cm

Utrop: 250 kr

Skulptur, Söderberg & Haak Stockholm 1866-1916 av Alice Nordin H ca18cm

950 kr

Utrop: 200 kr

Skål, Royal Copenhagen H ca7,5cm Øca10,5cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Vas, Orrefors signerad Sven Palmqvist H ca31,5cm

Utrop: 475 kr

Figruin, Lisa Larsson Beata 2:a sortering

325 kr

Utrop: 250 kr

Tavla, keramik Lisa Larsson (spricka i basksidan ej synlig framifrån) 22x22cm

125 kr

Utrop: 125 kr