Supkoppar, 6st silver H5,8cm
Utrop: 350 kr
Supkoppar, 6st silver förgylld insida silverstämplar från Ryssland Hca6,8cm
Utrop: 400 kr
Kaffeskedar, 5st silver modell Uppsala ca11cm
Utrop: 150 kr
Servettring, silver 16,7g
Utrop: 50 kr
Berlock, med vit sten 18K 1,5g
Bricka, nysilver ca69,5x40cm ca4000g
Utrop: 250 kr
Damur, Petra Nygren modell Star med läderband i etui quartz/går ej
Utrop: 650 kr
Ring, minst 18K avklippt 5,8g
Utrop: 1 100 kr
Herrur, Eterna Matic automat stål graverad sliten
Utrop: 300 kr
Herrur, Omega geneve quartz stål reglerbar stållänk
Utrop: 750 kr
Herrur, Swatch Irony quartz/går ej repigt glas med läderarmband
Herrur, Seiko chronograph quartz stål med extra länk i ask
Utrop: 800 kr
Knappar, manschettknappar silver 9,9g i ask
Utrop: 100 kr
Halskedja, silver Pansar 47cm 35,8g
Halskedja, 50cm Hänge Ring Ø18 silver 35,2g
Herrur, Certina 18K graverad "För nit och redlighet....." med flexband
Utrop: 1 000 kr
Mormorsur, bakboett 18K går ej graverad N med armband ej guld
Utrop: 450 kr
Herrur, Gucci Chrono 8600M quartz/går ej med läderarmband
Utrop: 1 400 kr
Fickur, Omega två boetter silver en visare lös
Herrur, Tissot PR50 quartz stål med double
Tisdag 14 apr 2009
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB