Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 7 maj 2009
ALFEX, damur, Ref nr. 5483/001, stål, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2008.
ALFEX, damur, Ref nr. 5487/023, doublé, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2008.
ALFEX, damur, Ref nr. 5520/318, stål, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 2008.
Klocktillbehör Boxar och etuier
KLOCKUPPDRAGARE, Modalo, 480 x 239 x 233 mm (exklusive fötter), med plats för 6 st. roterande armbandsur + 7 st. armbandsur utan uppdragning, pianolack med glaslock, nätadapter, ca 2009, kartong.
KLOCKUPPDRAGARE, Modalo, 178 x 178 x 194 mm (exklusive fötter), med plats för 2 st. roterande armbandsur, pianolack med glaslock, för batteri och nätadapter, ca 2009, kartong.
Klockor Skagen
SKAGEN, herrur, nr. 81USC, vitmetall, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, längd 200 mm, ca 2000, box.
PROMOTIONUR, "Melodifestivalen 1997", fickur, vitmetall, quartz, fickurskedja, ca 1997, läderfodral.
PROMOTIONUR, "SVT Göteborg", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 2000.
PROMOTIONUR, "Trafikmagasinet", herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 2000.
PROMOTIONUR, "TV SYD", herrur, svarteloxerad, quartz, mineralglas, läderband, ca 2000.
PROMOTIONUR, "NRK ORTO 94", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, metallänk ej original, ca 1994.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3497061, vitmetall, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, timvisare saknas, bucklor, ca 1905.
OMEGA, damur, Cal 19,4 T2, Serie nr. 8417602, Boett nr. 8866594, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, perlonband, ca 1936.