181 - 200 av 662
1...91011...34 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 26 februari 2009

Klubbad för

Guldsmycken med med pärlor & stenar. 22K Bruttovikt: 143,6g.. Vikt 132,3g

Utrop: 25 000 kr

Armband med pärlor (trasigt). 18K. Vikt 5,9g

Utrop: 1 100 kr

Ring (graverad). 23K. Vikt 5g

Utrop: 1 200 kr

2 Kedjor, collier, 2 armband, 3 ringar med stenar, 3 par örhängen med stenar. 18K. Vikt 94,1g

Utrop: 17 000 kr

Mormorsur, 14K, ankargång, lita sekundvisare, skadad urtavla, dekorerad boett, mongram, bucklor. ca 1890-tal.

Utrop: 650 kr

Fickur, Patria, savonett, 14K, ankargång, liten sekundvisare, skadad urtavla, kedja ej guld, ca 1890-tal.

Utrop: 1 300 kr

2 Par örhängen med stenar, ring. 14K. Vikt 6,6g

Utrop: 1 200 kr

Ett par örhängen med vita stenar. 18K. Vikt 0,8g

175 kr

Utrop: 200 kr

Ring med svart sten stl 16. 18K. Vikt 3,2g

Utrop: 600 kr

Kedja, hänge "Torshammare", ring stl 16,25. Silver. Vikt 28,4g

Utrop: 250 kr

2 Kedjor, 2 hängen, 2 ringar, ett par örhängen. 21K. Vikt 18,8g

Armband med namnbricka pansar ca 22cm. 18K. Vikt 43,6g

Utrop: 9 500 kr

Collier, armring, hänge, örhänge, allt med vita stenar. 18K. Vikt 53,4g

Utrop: 9 600 kr

Armband bismarck ca 19cm. 18K. Vikt 7,4g

Utrop: 1 700 kr

Armband ca 18cm. 14K. Vikt 9,8g

Utrop: 1 700 kr

Armband bismarck ca 20,5cm. 18K. Vikt 56,3g

Utrop: 12 300 kr

Ring rosa sten & dia 8x0,01ct. stl 17,5. 14K. Vikt 1,8g

550 kr

Utrop: 300 kr

Ring med vit sten stl 18. 18K. Vikt 1,4g

175 kr

Utrop: 200 kr

Ring med dia 11x0,01ct. stl 18,5. 14K. Vikt 1,8g

325 kr

Utrop: 300 kr

Armband, kedja, ring, (sk). 18K. Vikt 4,7g

Utrop: 1 050 kr